Головна Статті Франція планує оновити систему відпусток по догляду за дитиною

Франція планує оновити систему відпусток по догляду за дитиною

2
1,065

Президент Франції Емманюель Макрон пообіцяв переглянути систему відпусток для догляду за дитиною, щоб зробити її більш оплачуваною. Таке рішення ухвалили після того, як проаналізували статистику. Виявилося, що минулого року у Франції зареєстрували найнижчу кількість народжень із часів Другої світової війни. Про це пише Reuters.

Упродовж десятиліть Франція мала високий рівень народжуваності, чим вирізнялася з-поміж інших європейських країн, де цей рівень знижувався. Демографи пов’язують це з якісною французькою системою охорони здоров’я й догляду за дітьми. А також податковими пільгами й іншими привілеями, які отримують родини з дітьми, зокрема, де є троє й більше дітей.

Але у 2023 році в країні зареєстрували 678 тисяч новонароджених. Це на 7% менше, ніж у 2022 році й на 20% менше, ніж у 2020.


Читайте також: Декретна відпустка на власний розсуд: що змінилося після ухвалення нового закону


Під час пресконференції Емманюель Макрон заявив про перегляд системи декретної відпустки і наголосив, що «Франція стане сильнішою, якщо відновить народжуваність».

«Нова, краще оплачувана відпустка для догляду за дитиною дозволить обом батькам бути зі своїми дітьми впродовж шести місяців, якщо вони цього захочуть», — додав Макрон.

Окрім основної декретної відпустки, батьки у Франції наразі можуть узяти додаткову відпустку по догляду за дитиною на рік із можливістю продовжити її двічі. Виплати, які батьки отримують, становлять 400 євро на місяць, що, за словами Макрона, викликає занепокоєння в деяких батьків. Також президент Франції сказав, що це надовго відрізає матерів від ринку праці.

Нагадаємо, в листопаді 2023 року в Україні вступили в силу зміни до законодавства, тож тепер вагітна жінка може працювати до пологів та перенести частину допологової відпустки жінка на післяпологовий період.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті