Головна Статті Франція стала першою країною, яка внесла до конституції право на аборт

Франція стала першою країною, яка внесла до конституції право на аборт

2
928

Парламент Франції ухвалив рішення про те, що право жінок на переривання небажаної вагітності буде закріплене в конституції країни. За зміни до конституції проголосували 780 законотворців, таким чином легко подолавши необхідний бар’єр у 512 голосів.

Франція стане першою країною у світі, де право на аборт гарантоване основним законом, пише Reuters.

Премʼєр Франції Ґабріель Атталь так прокоментував рішення парламенту: «Ми говоримо всім жінкам: ваше тіло належить лише вам, і ніхто не має права вирішувати за вас».


Читайте також: Головний пріоритет Байдена у передвиборчій програмі — забезпечення права на аборт


Проти внесення права жінок на аборт до конституції виступали праві сили та релігійні рухи. Вони заявляли, що в такому рішенні немає потреби, оскільки можливість проведення абортів за бажанням жінки і так гарантоване законом. Проте їхні опоненти стверджували, що внесення права на аборт до конституції має ускладнити потенційні спроби обмежити це право в майбутньому.

Ініціатива внести до конституції «гарантовану свободу» на аборти йшла від президента Емманюеля Макрона. Саме такий варіант у Єлисейському палаці називали кращим з огляду на те, що адміністрація французького президента хотіла уникнути всенародного референдуму на цю тему.

Операції з переривання вагітності за бажанням жінки легальні у Франції з 1974 року.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті