Головна Статті Норвегія оновить законодавство, щоб не дискримінувати людей із інвалідністю

Норвегія оновить законодавство, щоб не дискримінувати людей із інвалідністю

1
994

Норвегія прибере із законодавства поняття, які некоректно описують людей із інвалідністю. Ініціативу соціалістичної лівої партії підтримав парламент країни, пише видання Altinget.

Зокрема, планують переглянути законодавство, щоб вилучити застарілі та дискримінаційні терміни, як от «божевільний» і «психічно хворий».


Читайте також: Гендерна рівність в Україні: досягнення 2023 року


Наприклад, у норвезькому законі про компенсацію є стаття під назвою «Відповідальність божевільних». «Будь-хто, хто є божевільним, розумово відсталим, непритомним або перебуває у подібному стані, зобов’язаний відшкодувати завдану ним шкоду», — йдеться у законі.

Один із ініціаторів пропозиції, голова комітету норвезького Стортингу з праці та соціальних питань Фредді Андре Овстегорд заявив, що його партія «прагне мати законодавство, яке не містить дискримінаційні та образливі слова». Партія Овстегорда тривалий час адвокатувала, щоб положення Конвенції ООН про права людей із інвалідністю включили у норвезьке законодавство.


Читайте також: Данія, Швейцарія та Швеція визнані найкращими країнами для жінок


Міністерка культури й рівності Норвегії Любна Джаффрі заявила, що погоджується з тим, що деякі слова в норвезьких законах є стигматизуючими, але підкреслила, що запропонований соціалістами перегляд є непростим завданням.

Вона посилається на комітет, який оцінюватиме, чи існує конфлікт між норвезьким законодавством та Конвенцією ООН про права людей із інвалідністю і чи є потреба у змінах до законодавства для виконання конвенції.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті