Головна Статті Гендерні політики і розвиток ініціатив: депутатки та активістки Рівного домовилися про співрацю

Гендерні політики і розвиток ініціатив: депутатки та активістки Рівного домовилися про співрацю

1
868

У Рівному лідерки громадських організацій та депутатки Рівненської обласної та міської рад зустрілися у форматі жіночої політичної студії. Подію організував Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» для того, щоб підтримати лідерок, об’єднувати можливості й ресурси та формувати суспільно-політичні ініціативи.

Лариса Гунько
Лариса Гунько

Керівниця ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько розповіла також про інші ініціативи, які нині впроваджує команда.

Під час неформальної зустрічі за кавою учасниці обмінялися новинами, презентували свої проекти, обговорили тематику майбутніх зустрічей. 

Читайте також: Візит депутаток у Польщу: обмін досвідом, партнерство та нові можливості

Наталія Майорова
Наталія Майорова

«Говорили про гендерний аспект політики як на місцевому, так і на рівні держави. Дякую учасницям заходу за спільні цінності, активну позицію у захисті рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та щоденний вклад у нашу перемогу», — прокоментувала участь у зустрічі депутатка Рівненської міської ради Наталія Майорова.

Міжнародний досвід та нові ініціативи в Україні

Серед спікерок зустрічі була депутатка Рівненської обласної ради, представниця делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Світлана Богатирчук-Кривко. Вона розповіла про досвід роботи у Конгресі місцевих рад Ради Європи та про представництво України за кордоном.

Світлана Богатирчук-Кривко, Олена Хотенко та Тетяна Мельник
Світлана Богатирчук-Кривко, Олена Хотенко та Тетяна Мельник

Світлана Богатирчук-Кривко заначила, що міжнародні партнери готові і надалі нам допомагати і підтримувати, але є і низка проблем. Наприклад, міжнародні партнери не дуже поділяють ідею створення єдиного фонду відновлення. Натомість воліють напряму працювати з громадами та громадським сектором. 

Читайте також: Жіноче лідерство та політична участь: як долучатися до ухвалення рішень у громадах?

Депутатка Рівненської міської ради Олена Хотенко, яка також взяла участь у зустрічі, зауважила, що обмін досвідом між активістками — дуже цінний у наш час.

«У воюючої країни жіноче обличчя. Цікаво було послухати інших жінок-активісток, громадських лідерок та депутаток, а також поділитися власним досвідом із тими, хто від початку широкомасштабного вторгнення тримає на своїх плечах безліч важливих напрямків».

Політикиня також розповіла про нову ініціативу щодо допомоги українським жінкам, які нині перебувають із дітьми за кордоном. Вона зауважила, що нині потрібно розробляти механізми повернення їх в Україну.

Наступну зустріч організаторки планують провести спільно із депутатками трьох цільових громад проекту — Здолбунівської, Березнівської та Тараканівської. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті