Головна Статті Головою Харківської ОДА стала Айна Тимчук

Головою Харківської ОДА стала Айна Тимчук

0
1,038

Президент України Володимир Зеленський призначив головою Харківської обласної державної адміністрації Айну Тимчук. Відповідний указ опубліковано на сайті.

Це вже друга жінка-губернаторка в Україні. Як відомо, нещодавно Анна Коваленко очолила Чернігівську ОДА.

Під час зустрічі в Офісі президента Володимир Зеленський вручив Айні Тимчук службове посвідчення та побажав успіхів у роботі на посаді. Президент також висловив сподівання, що регіон досягне нових щаблів розвитку.

Хто така Айна Тимчук?

Айна Тимчук народилася 21 листопада 1973 року в місті Дніпропетровськ.

У 1995 році закінчила Дніпропетровський державний університет (спеціальність – управління трудовими ресурсами), у 2004 році – Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (спеціальність – державне управління).

Тимчук має низку державних нагород. У травні 2019 року тодішній президент Петро Порошенко нагородив, з-поміж інших, Айну Тимчук орденом княгині Ольги ІІІ ступеня – «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм». Крім цього, чиновниця має почесне звання «Заслужений економіст України» (2008 рік).

У 1990-х роках Тимчук працювала у Дніпропетровській міській раді (бухгалтерка та інженерка-спеціалістка).

У 2000 році за часів президентства Леоніда Кучми почала працювати у Дніпропетровській ОДА спочатку на посаді заступниці керівника апарату, пізніше – керівницею апарату та заступницею голови ОДА.

Після обрання президентом Віктора Ющенка у 2004 році вона почала працювати заступницею голови Дніпропетровської обласної ради. Однак у 2006 році Тимчук знову повернулася в Дніпропетровську ОДА на посаду керівниці апарату, а у 2007 році – на посаду заступниці голови Дніпропетровської ОДА.

Після обрання президентом України Віктора Януковича Тимчук переїхала на роботу в Харків, де у серпні 2010 року стала радницею з організаційних питань Харківського міського голови Геннадій Кернеса.

З листопада 2010 року до березня 2014 року Тимчук була заступницею Харківського міського голови – керівницею справами виконавчого комітету міської ради.

За президентства Петра Порошенка Тимчук повернулася в Дніпропетровську ОДА спочатку на посаду заступниці керівника апарату, потім – заступниці голови-керівника апарату ОДА. Із січня 2018 році до цього часу вона працювала керівницею апарату Дніпропетровської облдержадміністрації.

Статки

У травні 2020 року Тимчук подала електронну декларацію за попередній рік. Згідно з документом, Тимчук не веде ні з ким спільного господарства, тобто проживає одна. За інформацією журналістів, має двох доньок (справді проживають окремо), а також цивільного чоловіка Андрія Тимчука.

Офіційно у чиновниці немає власного житла і транспорту. Із 2016 року орендувала квартиру площею 70,6 кв.м у Дніпрі в Любові Гордієнко (одна із доньок Тимчук). Водночас, посадовиця задекларувала два елітних швейцарських годинники – Ulysse Nardin і Chopard.

За 2019 рік Тимчук у Дніпропетровській ОДА заробила 430,5 тис. грн. Крім цього, чиновниця задекларувала готівкою 70 тис. доларів і 730 тис. грн. У банку в Тимчук було трохи більше 4 тис. грн.

Незважаючи на не надто виразну декларацію, у 2019 році дніпровські ЗМІ називали Тимчук найбагатшою чиновницею Дніпропетровської ОДА.

Нерухомість

Крім цього, журналісти Bihus.info написали, що Тимук приховувала майно. Після смерті матері у 2014 році чиновниця вступила у права власності на успадковане майно. Зокрема, мова йшла про квартиру площею 31 кв. м у Києві і на 70 кв. м у Дніпрі, дві земельні ділянки і будинок площею 173 кв.м у селі Олександрівка Дніпропетровської області. Крім цього, тоді у декларації Тимчук з’явився автомобіль Mercedes-Benz GL 550 2007 року випуску із позначкою про спадщину.

У вересні 2016 року Айна Тимчук подарувала дніпровську нерухомість своїй старшій доньці Любові Гордієнко, а київську квартиру – молодшій, 19-річній Надії Риженко, яка навчалася у Києві. Також, згідно декларації про суттєві зміни, у березні 2017 року вона продала Mercedes-Benz нібито за 300 тис. грн, що у рази нижче ринкової вартості.

«Окрім багатого спадку, Айні Леонідівні також щастить отримувати ласу нерухомість у подарунок. У 2011 році їй подарували 172-метровий будинок у Харкові, а в 2013-му – адміністративну будівлю з баром у місті Алушті, у провулку Ревкомівському 3-а. За цією адресою знаходиться готель «Історія», проте жодного доходу від передачі нерухомості в оренду у своїх деклараціях Тимчук ніколи не вказувала», – пише Bihus.info.

Чоловік Айни Леонідівни – Андрій Тимчук – також відомий харківський чиновник. Він раніше очолював деякі харківські державні підприємства, де проводилися плани санації. За часів Порошенка Андрій Тимчук очолював Департамент екології та природних ресурсів Харківської ОДА. Саме йому, за відомостями журналістів, Айна Тимчук у лютому 2017 року подарувала будинок площею 173 кв.м у Харкові. У жовтні 2020 року під час місцевих виборів Андрій Тимчук обрався до Харківської міської ради від партії «Слуга народу».

На державній службі Айна Тимчук безперервно працює із 1997 року. Загальний стаж «нового обличчя» команди Зеленського вже перевищує 20 років.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті