Home Статті Інгріда Шимоніте лідирує у виборчих перегонах у Литві

Інгріда Шимоніте лідирує у виборчих перегонах у Литві

0
114

У Литві до другого туру президентських виборів пройшли екс-міністерка фінансів Інгріда Шимоніте (31,13% голосів) та економіст Гітанас Науседа, пише Delfi.lt.

За даними видання, Шимоніте обігнала свого суперника на 2647 голосів (31,13% проти 30,95% відповідно).

Тим часом, прем’єр-міністр Саулюс Скверняліс, якого висунула Партії зелених та селян, отримав 19,72%, посівши третє місце.

Читайте також: Литва стала єдиною країною в ЄС, де в уряді немає жінок-міністерок

Інгріді ШИМОНІТЕ 44 роки. Закінчила Вільнюський університет, отримавши на економічному факультеті ступінь бакалавра в області бізнес-адміністрування. У Стокгольмській школі економіки отримала ступінь МВА. Була міністеркою фінансів у 2009-2013 роках. Потім працювала заступницею голови Банку Литви. Кандидатка від Союзу Вітчизни – Литовських християнських демократів (ця ж партія у свій час підтримала кандидатуру чинної президентки Далі Грібаускайте – ред.). Незаміжня, дітей немає. Вільно володіє крім литовської англійською, російською та польською мовами.

Під час голосування Шимоніте в коментарі журналістам заявила, що президент «повинен уміти ухвалювати рішення тоді, коли це потрібно, говорити з людьми, які дотримуються різних точок зору, шукати консенсус, а також достойно представляти Литву на міжнародній арені».

А коментуючи попередні результати виборів, кандидатка сказала: «Дуже дякую всім, хто проголосував «за», і схоже, що нас чекають ще два тижні серйозної роботи».

Читайте також: Даля Грибаускайте: Популярна попри непопулярні рішення

Нагадаємо, у Литві 12 травня відбувся перший тур виборів глави держави, другий тур запланований на 26 травня. З-поміж дев’ятьох кандидатів на посаду президента балотувалася одна жінка Інгріда Шимоніте. Депутатка Аушра Малдейкене, яка спочатку заявляла про бажання взяти участь у перегонах, відмовилася від боротьби й не подала документи на реєстрацію. Чинна президентка Даля Грібаускайте, відбувши на цій посаді два терміни, більше не могла балотуватися.

50%

Фото: сторінка Facebook Шимоніте
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті