Жінки — це 50% успіху України

Ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька поскаржаться в поліцію на кібербулінг

Ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька – медіаекспертка ІМІ Ірина Земляна та журналістка Єлизавета Кузьменко подаватимуть заяву в поліцію щодо цькування та погроз у соціальних мережах. Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA.

За словами медіаекспертки, вона й досі щодня отримує повідомлення на кшталт «здохни, с*ка» та погрози в мережі через флешмоб і свою позицію щодо дискримінаційних висловлювань чиновників.

Читайте також: Чому я не #дорогенька

«Коли ми зробили футболки з хештегом #ятобінедорогенька, ми зіткнулися з хвилею ненависті, потім, коли президент Зеленський сказав, що жінки – це туристичний бренд України, а ми відреагували, цькування відновилися. Далі була ситуація із Зеленським та журналістом “Схем” і флешмоб #ятобінехлопчик. Останнє – коли народний депутат Максим Бужанський назвав журналістку видання “Новое время” Ольгу Духнич “тупою вівцею”. Її також почали “травити” в мережі», – розповіла Земляна.

Читайте також: #Богдан_прибери_руки: Навіщо посадовець поліз із обіймами до журналістки?

Разом з Кузьменко вони планують зібрати посилання та фотофіксацію щодо всіх цих випадків і звернутися до правоохоронців:

«Наша мета – створити прецедент. Адже об’єктивно ми не знаємо, що можна зробити, аби протистояти онлайн-цькуванням. Тому ми хочемо зафіксувати всі ці випадки та факт звернення в поліцію, аби згодом напрацювати зміни для захисту від кібербулінгу», – наголосила Земляна.

Читайте також: Про «тупих овець», «я тобі не дорогенька», агресію і розділене суспільство

Нагадаємо, флешмоб #ятобінедорогенька виник як відповідь на звернення Петра Порошенка до журналістки видання «Детектор медіа» Марини Баранівської: «…Ключова позиція, дорогенька моя, – ми маємо змінити з вами країну».

Після президентських і парламентських виборів сексистські жести та відверто хамські вислови від можновладців почастішали: голова офісу президента України Андрій Богдан вирішив обійняти журналістку «Радіо Свобода», коли вона ставила йому запитання, а  депутат від партії «Слуга народу» Максим Бужанський назвав журналістку «Нового времени» Ольгу Духнич «тупою вівцею».

У зв’язку з цим 21 серпня жінки, які працюють у медіасфері, звернулися до політичних сил, Верховної Ради України, Президента України, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з вимогами, зокрема, розробити і впровадити етичний кодекс, який би забороняв сексизм та передбачав відповідальність депутатів і депутаток різних рівнів, політичних партій та інших працівників і працівниць державних органів за його використання.

50%