Головна Статті Інна Коваленко: «Я мрію, щоб мої учні залишалися у Малій Висці»

Інна Коваленко: «Я мрію, щоб мої учні залишалися у Малій Висці»

8
568
Інна Коваленко, депутатка Маловисківської міської ради
Інна Коваленко

Інна Коваленко – депутатка Маловисківської міської ради, балотувалася від партії «Наш край». А ще вона викладачка історії, директорка школи № 4 і керівничка ГО «Простір ідей», яка працює над тим, щоб зробити Малу Виску містом цікавим для туризму.

Маловисківська ОТГ – перша в Кіровоградській області, що долучилася до процесу децентралізації ще в 2015 році. Відтоді в громаді почали активно працювати над її розвитком. Брендом міста є пам’ятник – літак, адже тут народився відомий авіаконструктор Олександр Кудашев, а прототип макета літака Кудашева, що вперше злетів в українське небо в 1910 році, прикрашає зараз рекреаційну зону «Маєток Кудашева».

Далі – пряма мова депутатки.

Зошит №1: Все про виборців

Покажу вам один зошит – тут все до виборів. Мені ця інформація потрібна і зараз для депутатської  роботи, і знадобиться потім. Адже є таке правило: вибори закінчилися – готуйся до нових виборів.

Я почала свою виборчу кампанію – 2020 із того, що склала список, хто голосує на моїй території, хто з них буде підтримувати мене, хто проголосує за партію, від якої я йшла. Ось це позначки тих, до кого я ходила, напроти кожного прізвища записані прохання і потреби. Тому що обіцяти, коли була передвиборча кампанія, ми не обіцяли, але прохання записували.

Головним методом агітації у мене був «від дверей до дверей». Тобто ти ходиш по дільниці, де проживають твої виборці, стукаєш у хвіртку, заходиш і спочатку говориш «Я – кандидатка у депутати», а потім додаєш – і директорка 4-ї школи.

Я повсякчас чула: «О, ми тебе знаємо, ми тата й маму твоїх знали…». Містечко у нас невелике, тому будувати у нас «гарячі контакти» – це нагадувати про себе людям, згадувати з ними своїх батьків і спільних знайомих, своє і їхнє дитинство, як було тоді, а потім разом говорити про те, що можна змінити, щоб далі жити краще.

Якби чоловік мене не підтримував, то я і не пішла б на вибори. У мене троє дітей, молодша тільки в 2-й клас ходить. Але чоловік мене не лише підтримав, а й робив мені рекламу. На роботі говорив: голосуйте за мою дружину, вона йде від такої-то партії, номер у неї 1, будь ласка, підтримайте. І от це дуже діяло на людей, що чоловік за мене агітував.

І ще: їм було все одно, від якої партії я балотуюся, вони просто голосували за мене.

Я завжди казала: моя позиція – і в житті, і в депутатстві – мати власну думку. Незалежно від того, в якій партії ти перебуваєш.

Зошит №2: Все про Академію жіночого лідерства

Тут всі мої тренінги з Академії жіночого лідерства. Я в захваті від того, що АЖЛ дає такі колосальні знання, адже як маєш знання – ти озброєний.

Що я взяла з Академії? Насамперед, те, що жінка може дуже багато. Її роль –  бути активною громадянкою, а не тільки стояти біля плити й створювати сімейний затишок, як нас колись вчили.

А ще мені хочеться зламати гендерний стереотип, що якась стать краща для влади, а якась – гірша. Ми всі рівні. І чоловіки можуть бути крутяцькими депутатами, так само і жінки можуть бути крутяцькими депутатками.

Після Академії жіночого лідерства ми зробили громадську організацію. Наша ГО «Простір ідей» у партнерстві з місцевими істориками та Маловисківською міською радою працювали над брендом міста, за підтримки програми DOBRE створили інформаційні стенди «Авіаційні містки між минулим та сучасним». А ще наша ГО взяла участь в міському Бюджеті участі, поданий нами проєкт «Дворик Кудашева» отримав підтримку жителів. Спільно продовжуємо облагороджувати територію маєтку, де народився відомий авіаконструктор Олександр Кудашев.

«Безпека дарує впевненість і бажання жити тут»

Я вирішила стати депутаткою, щоб мати більший вплив на владу. А ще задля реалізації планів нашої громадської організації, плюс – виконання прохань наших виборців.

Головне, що я хочу змінити в нашій громаді – посилити безпеку. Я сама вчителька історії та директорка школи, і спочатку хотіла вийти на вибори з ключовим повідомленням про школу. Але моїх виборців передовсім цікавила дорога, тротуари і освітлення. І я зрозуміла, що з людьми треба говорити не про те, що цікаве тобі, а про те, що потрібно їм.

Я нічого не обіцяла, лише казала, що буду працювати, щоб у нас тут жилося безпечно – щоб була безпечна дорога, щоб була освітлена… Тому що безпека – це і дороги, це і тротуари, це і освітлення.

Читайте також: Академія жіночого лідерства: 500 випускниць, 100 проєктів, 48 депутаток

Безпека дарує впевненість і бажання жити тут. А це моя мрія, щоб мої учні залишалися у Малій Висці, щоб вони нікуди не їхали звідси, або поїхали навчатися – і приїхали назад. Щоб ми не стали територією, яка за деякий час зникне з карти України.

На навчанні в АЖЛ я записала собі в зошит такий вислів: «Спочатку тебе не помічають, потім сміються, потім борються з тобою, а потім ти перемагаєш». Це дуже про мене.

Якщо чесно, то час від часу я думаю, а для чого воно мені треба. Але потім включається: борись, Інно, або не берись, виконуй свою роботу відповідально і з любов’ю, і все вдасться.

Академія жіночого лідерства (АЖЛ) – це ініціатива Національного демократичного інституту міжнародних відносин та Українського жіночого фонду, спрямована на всебічну підтримку жінок-лідерок задля посилення їхньої участі в реформі децентралізації, зокрема в процесах прийняття рішень в громадах.

Проект здійснюється у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Національний демократичний інститут міжнародних відносин та Український жіночий фонд є партнерами програми USAID DOBRE.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті