Головна Статті Інна Совсун звернулася до поліції через висловлювання Арестовича

Інна Совсун звернулася до поліції через висловлювання Арестовича

3
1,263
Інна Совсун
Інна Совсун

Народна депутатка Інна Совсун написала заяву до правоохоронних органів. У зверненні просить відкрити кримінальне провадження щодо колишнього радника Офісу президента Олексія Арестовича за розповсюдження відеопродукції, що пропагує культ насильства та жорстокості. 

Увагу Совсун привернуло відео авторок ютуб-каналу «Палає» Яни Брензей та Емми Антонюк, які відвідали так звані «психологічні» семінари Олексія Арестовича та показали, що у своїх платних лекціях Арестович пропагує сексизм, стереотипи, насилля щодо жінок та мізогінію.

Читайте також на сайті кампанії «Повага»: Нормалізація насильства, сексизм і мізогінія: що транслює на своїх семінарах Арестович

«Зізнаюся, в мене не вистачило нервів подивитися відео цього, кгм, семінару. Але коли читала розшифровку, мені це дуже нагадало про злочини pociян на oкyпoваних територіях.

Я написала заяву до правоохоронних органів про вчинення Олексієм Арестовичем кримінального правопорушення, передбаченого статтею 300 Кримінального кодексу: розповсюдження відеопродукції, що пропагує культ насильства та жорстокості.

І якщо якийсь учасник цього «семінару» потім спробує зaдyшити жінку — тоді ті, хто постійно запрошував Арестовича на телемарафон, мають знати, що це і їхня відповідальність», — прокоментувала Інна Совсун.

Читайте також: Ольга Стефанішина: Сексуальне насильство під час війни — це воєнний злочин, що не має терміну давності

Стаття, за якою Совсун просить відкрити провадження щодо Арестовича, має назву «Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію». Її санкція передбачає штраф, арешт чи позбавлення волі. 

Ілюстрація — фейсбук Інни Совсун

Арестович на своєму тренінгу каже, що якщо жінка має свою позицію і суперечить чоловікові, то у ній «живе відьма», вона «служить сатані та каструє чоловіка». А тому жінку треба «спалювати, аби зберегти у ній Богородицю». Жінок колишній радник Офісу президента називає «істотами» та радить їх «душити».

Сам Арестович наполягає, що його слова перекрутили, тож погрожує активісткам, які привернули увагу до його висловлювань, судом.  Про це він сказав у коментарі  BBC News Україна. 

«Семінари – це доволі творчі заняття. Плюс у мене 17 років театральної діяльності. Я просто зображую там чоловіків, видаючи себе за такого чоловіка, з їхніми поширеними претензіями до жінок», – прокоментував ОлексійАрестович. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті