Головна Статті Ув’язнена іранська журналістка та активістка Наргес Мохаммаді отримала премію PEN

Ув’язнена іранська журналістка та активістка Наргес Мохаммаді отримала премію PEN

1
101
Наргес Мохаммаді

Іранська активістка, журналістка та письменниця Наргес Мохаммаді цього року отримає премію PEN America — Barbey Freedom to Write Award 2023. Влада Ірану відправила Наргес Мохаммаді до в’язниці за «поширення пропаганди». Тому відзнаку письменниці отримає її чоловік, журналіст і активіст Тагі Рахмані. Про це повідомляє AP.

Премію Barbey Freedom to Write Award заснували в 1987 році. Її вручають письменникам, журналістам та митцям, які зазнають переслідувань за свою діяльність.

Читайте також: Правозахисниця Галина Скіпальська отримала міжнародну нагороду «Голоси хоробрості»

51-річну Наргес Мохаммаді іранська влада відправила до в’язниці на 16 років. В Ірані жінку затримували та ув’язнювали, зокрема, через її активну діяльність проти смертної кари, яку застосовують у країні. Наразі журналістка відбуває термін покарання у в’язниці Евін і продовжує публікувати репортажі звідти. Вона також узяла інтерв’ю в інших ув’язнених жінок. Тексти ввійшли до її книги «Білі тортури».

За словами Сюзанни Носсель, генеральної директорки PEN, Мохаммаді «викликає захоплення в усьому світі своєю непохитною мужністю й опором рішучій кампанії іранського уряду, спрямованій на те, щоб змусити її замовкнути».

«Жертви, на які пішла вона і її родина, розривають серце. Вона є маяком свободи слова в одному з найсуворіших місць у світі для письменників, журналістів і митців», — додала гендиректорка PEN.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті