Головна Статті Конгрес Перу очолить Марія Дель Кармен Альва Прієто

Конгрес Перу очолить Марія Дель Кармен Альва Прієто

5
86
Конгресменка Марія Дель Кармен Альва Прієто із партії «Народної дії» стала новою президенткою Конгресу Республіки Перу

Конгресменка Марія Дель Кармен Альва Прієто із партії «Народної дії» стала новою спікеркою Конгресу Республіки Перу. Лідерка опозиції отримала 69 голосів на підтримку свої кандидатури. Про це пише Reuters.

Альва Прієто очолить Конгрес Республіки Перу на період 2021-2022 років. Саме вона на інавгурації Президента Перу, що відбудеться 28 липня, подасть Педро Кастільо президентську стрічку.

У своїй промові новобрана спікерка Конгресу зазначила, що відкрита для роботи та радіє, що конгрес залишається органом, який забезпечує політичний баланс сил.

Що відомо про спікерку Конгресу Республіки Перу

Марія дель Кармен Альва Прієто є авторитетною політикинею у політичній партії «Народна дія» та племінницею одного з історичних лідерів цієї політсили Хав’єра Альви Орландіні.

Вона народилася в Лімі 24 лютого 1967 року. Мати трьох дітей, за фахом юристка, закінчила Лімський університет. Крім того, має ступінь магістра з державного управління, соціального забезпечення та трудового права. Працювала юридичною радницею групи народних дій у Конгресі Республіки. Також була юрисконсультанткою в Офісі з нормалізації соціального забезпечення (ONP), а також правницею у Міністерстві праці та сприяння зайнятості (MTPE).

На виборах 2021 року Альву Прієто було обрано конгресменкою республіки.

Читайте також: Сусана Вілларан, екс-мер Ліми, Перу: Мої опоненти казали, що я терористка і прихильниця абортів

Члени правління Конгресу Респубілки Перу

Загалом, до членів правління Конгресу, яке складається із чотирьох людей, обрали трьох жінок.

Леді Мерседес Камонес стала першою віце-спікеркою Конгесу. Вона обрана конгресменка із республіки Анчаша. За фахом – юристка, закінчила приватний університет імені Антенора Оррего.

Другим віце-спікером є Енріке Вонг, який має значний політичний досвід. Уперше кар’єру в політиці розпочав у 1981 році, також був депутатом у період з 1985 по 1990 рік. Із 2011 до 2016 року був обраний конгресменом республіки.

Третьою віце-спікеркою є Патрісія Кірінос. За професією вона журналістка, брала участь у виборах на посаду мера району Ла Перла в Кальяо.

Як відомо, загальні вибори в Перу відбулися 11 квітня 2021 року – парламентські та 1-й тур президентських. На них обирали президента, 130 депутатів Конгресу і 5 перуанських представників в Андському парламенті.

У другому турі президентських виборів, який відбувся 6 червня, змагалися сільський вчитель Педро Кастільо, член лівої партії «Вільне Перу», та лідерка правої «Народної дії» Кейко Фухіморі. Педро Кастільо здобув перемогу.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті