Головна Статті Сусана Вілларан, екс-мер Ліми, Перу: Мої опоненти казали, що я терористка і прихильниця абортів

Сусана Вілларан, екс-мер Ліми, Перу: Мої опоненти казали, що я терористка і прихильниця абортів

0
631

В рамках кампанії проти насильства щодо політично активних жінок #НеЦінаПолітики/#NotTheCost ми продовжуємо публікувати історії жінок з інших країн, які розповідають про політичне насильство.

Ці факти стали частиною спеціального звіту, представленого Національним демократичним інститутом 5 жовтня в ООН.

Читайте також: #NotTheCost. Мімоза Кусарі-Ліла, Косово: «Щоб стати мером, я подала у відставку з поста віце-прем’єрки»

В Україні в рамках цієї кампанії уже заповнили спеціальну анкету 13 жінок-політикинь та громадських активісток.

Якщо ви:

  • Громадська лідерка
  • Громадська активістка
  • Виборчиня
  • Депутатка
  • Державна службовиця
  • Кандидатка у депутати
  • Членкиня або лідерка партії

і стикнулися з випадком насильства ви теж можете написати про це. В анкеті можна обрати, вказувати повне ім’я чи тільки ініціали, тобто є можливість  заповнити форму анонімно. 

Я Сусана Вілларан з Ліми, столиці Перу.

Я була вчителькою і журналісткою, що пише на соціальні теми. В політиці з 17 років. Обіймала посаду міністра з питань жінок та людського розвитку в перехідному демократичному уряді Перу. З 2011 до 2014 я була першою жінкою, яку було обрано на пост мера Ліми. Це друга за значенням посада після Президента Республіки.

Склалася парадоксальна ситуація: я сильна жінка,  добре відома і визнана в Перу, але в той самий час я тут, щоб свідчити як жертва.

Коли я була мером Ліми, я водночас очолювала RENAMA (національна мережа жінок-виборців Перу), до якої входить 3074 жінки. Ми провели дослідження, результати якого збігаються з нещодавнім дослідженням Національного журі виборів й отримали висновок: в  Перу дві з п’яти жінок зазнали політичних переслідувань чи насильства в будь-якій формі.

Мене переслідували відколи я розпочала кампанію на пост мера. І переслідування тривали п’ять років.

П’ять років нападів, п’ять років брудних атак і залякувань. Активними учасниками залякувань чи  розправи були мої політичні опоненти, мафія, яка виступала проти змін і реформ в містах, також мене шпетили в медіа, які контролювалися дуже потужними та консервативними групами.

Зміст наїздів завжди був однаковий: ти жінка, тому ти ледача, не маєш достатньо знань і досвіду.

Я вважаю себе прогресивним політиком, але, на думку моїх опонентів, я була терористкою і прихильницею абортів, і таке все інше.

Політична мета кампанії з мого переслідування полягала в тому, щоб зруйнувати мій імідж і репутацію, щоб люди зрозуміли, що у такої жінки як я, нема шансу спробувати зруйнувати чоловічий світ політики і влади. Вони хотіли мене дисциплінувати, мене і інших жінок, які увійшли в світ, де панують чоловіки.

Вони хотіли відрадити мене залишитися в політиці, політично вбити ліву ліберальну лідерку. Жінку, яка не мала ніяких зв’язків з корупцією і мафією.

Вони не щадили нікого, хто був до мене близький. Ані моїх колег, ані моєї сім’ї, у них не було жалю навіть до моєї доньки і онуків.

В 2013 році вперше в історії Ліми проти мене, обраного мера, було порушено процес імпічменту без будь-яких підстав. Процес імпічменту було розпочато у той самий день, коли я склала присягу мера. Ми здобули перемогу, але ціна цієї перемоги було дуже високою. На щастя, у нас є потужна організація на національному рівні – RENAMA (національна мережа жінок-виборців Перу), через яку ми запустили велику політичну кампанію.

Хотіла б закінчити своє свідчення так: ми маємо користатися нашими політичним правами в повному обсязі. Нам це потрібно. Як потрібне життя без насильства. Ми маємо зупинити це, бо це дуже боляче, і це відсторонює нас від громадських функцій. Ми повинні побудувати систему, яка запобігатиме та викорінятиме політичне насильство проти нас.

Дякую Національному демократичному інституту та іншим інституціям, що надали мені можливість свідчити. Ми сестри та брати в цій боротьбі.

Підготувала Олена Давідовська-Малютина, для 50%

За матеріалами звіту програми #NotTheCost

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті