Головна Статті Крісті Вільямс: «Сексизм – це не та тема, на яку я хотіла би говорити з доньками»

Крісті Вільямс: «Сексизм – це не та тема, на яку я хотіла би говорити з доньками»

1
537
Крісті Вільямс

Британська політикиня з Вельсу Крісті Вільямс упродовж своєї роботи часто мала досвід із тролінгом, сексизмом та дискримінацією. Вона зазнавала утисків як від колег, так і в мережі.

Про свій досвід насилля у роботі Крісті Вільямс розказала для BBC Walescast.

Цього року в травні Крісті Вільямс завершила свою політичну кар’єру, яка тривала 22 роки. Політикиня зазначає: для неї найгіршим були не образливі коментарі, а відчуття безпорадності. Вона не могла захистити свою сім’ю від сексистських зауважень та погроз у мережі, які адресували їй. На її думку, жорстоке ставлення до жінок з роками посилюється .

Читайте також: Бути молодою дівчиною у держорганах – як це?

Вільямс мама трьох дівчат, і саме діти є найбільш вразливими до всіх образ, які адресовано політикині: «Мене завжди підбадьорювали, мовляв, це добре, що мої доньки бачать, як я борюся із сексизмом, як публічно даю відсіч усім нападкам».

Водночас, вона зазначає, що протидія сексизму – це не та тема, на яку вона б хотіла говорити зі своїми дітьми у такому ранньому віці.

У 2016 році, невдовзі після результатів виборів, політик Ніл Гамільтон назвав Крісті Вільямс і її колегу Ліан Вуд «політичними наложницями» вельського парламенту.

«Коли я повернулась додому, мої доньки питали мене, що означає слово «наложниця». Чому у новинах постійно повторюють, що так мене назвав колега-чоловік. Я не хочу пояснювати своїм дочкам у пубертатному віці, як колега-чоловік ставиться до колеги-жінки на робочому місці».

Вільямс зазначає, що публічні жінки часто стають жертвами булінгу, особливо у соціальних мережах. «Саме в інтернеті генерують неприємний, часто женоненависницький контент. І боротися із цією дискримінацією, постійно відчувати тиск – це ціна, яку платять жінки, які просто добре виконують свою роботу».

Водночас, Вільямс говорить, що ніколи не відмовлятиме своїх доньок, якщо ті захочуть пов’язати своє життя із політикою. Навіть навпаки – була б щаслива, якби вони обрали цей шлях: «Я збрешу, коли скажу, що є бодай дещиця мене, яка б не зрозуміла їхнього бажання робити внесок [у розвиток суспільства]. Але я би мріяла, щоб вони робили це подалі від людських очей».

Крісті Вільямс приєдналась до вельської партії ліберал-демократів у 15-річному віці. У травні 1999 року її обрали депутаткою Національної асамблеї Вельсу від округу Брекон та Радноршир. У перший термін вона стала речницею відділу охорони здоров’я своєї партії. У 2008 році стала першою жінкою-лідеркою політичної партії у Вельсі.

На виборах до Асамблеї Вельсу у 2016 році Вільямс була переобрана більшістю голосів. Згодом її призначили міністеркою освіти Вельсу.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті