Головна Статті #March4Justice: Австралію охопили протести проти гендерного насильства

#March4Justice: Австралію охопили протести проти гендерного насильства

1
1,575
#March4Justice, Австралія
#March4Justice

В Австралії десятки тисяч людей вийшли на масові демонстрації. Вони вимагають гендерної рівності та справедливості для жертв сексуального насильства. Про це пише The Guardian.

Протести відбулися у 40 містах Австралії в рамках ініціативи #March4Justice.

Під час акцій протесту учасниці були одягнуті у чорне, що мало підкреслити їхню «силу та жалобу». Жінки скандували «Нас не змусять замовкнути». Демонстранти у Мельбурні тримали білий прапор довжиною в кілька метрів з іменами жінок, убитих в Австралії внаслідок гендерного насильства з 2008 року.

#March4Justice, Австралія
#March4Justice

Серед лозунгів протесту також були: «Я їй вірю», «Я стою з нею».

Деякі транспоранти мали згадку про Сару Еверард, 33-річну жінку, вбиту в Лондоні.

У соціальних мережах жінки публікують історії сексуального насильства під хештегом #March4Justice.

#March4Justice, Австралія
#March4Justice

Одним з облич протестів стала колишня парламентська радниця Бріттані Хіггінс.

«Мене зґвалтував колега в Будинку парламенту, а оточуючим, як мені здавалося, було все одно…. Ці люди були моїми кумирами. Я присвячувала їм своє життя. Вони були моєю соціальною мережею, колегами та моєю родиною. Раптом вони почали по-іншому ставитися до мене. Я більше не була людиною, яка проходила через важливі випробування в житті, я була політичною проблемою», – сказала Хіггінс на мітингу.

Насильство, про яке згадує Хіггінс, трапилося в 2019 році.

Бріттані Хіггінс, Австралія
Бріттані Хіггінс

Бріттані Хіггінс на момент нападу було 24 роки, вона лише кілька тижнів потрапила на посаду в парламент, яку називала  «роботою мрії» – стала радницею міністерки оборонної промисловості Лінди Рейнольдс, Ліберальна партія.

Разом з колегами після роботи вона пішла в бар, їхня компанія включала і її імовірного нападника, старшого колегу-чоловіка.

За її словами, чоловік наприкінці ночі запропонував підвезти її додому, але натомість відвіз її до Будинку парламенту, де вона п’яною заснула в кабінеті міністра.

За її словами, вона прокинулася, коли він її ґвалтував: «Я почала плакати… Я сказала йому зупинитися». Тоді він облишив її та негайно пішов.

«Моя історія потрапила на перші шпальти газет лише з тієї причини, що вона була болючим нагадуванням жінкам про те, що якщо це може статися в будівлі парламенту, то це справді може статися де завгодно», — сказала Бріттані Хіггінс на мітингу.

Читайте також: Кагарлик та гендерне насильство: Для чого Україні Стамбульська конвенція?

Також вона сказала, що тимчасом, як прем’єр-міністр Скотт Моррісон офіційно вибачався перед нею з екранів телевізорів, працівники тих же медіа приватно провадили проти неї дискредитаційну кампанію.

#March4Justice, Австралія
#March4Justice

Учасниці протесту біля будівлі парламенту в Канберрі заявили, що готуються подати дві петиції з вимогою змінити ситуацію із дискримінацією жінок у країні.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті