Головна Статті Марія Козьменко: «У кожній жінці є лідерський потенціал»

Марія Козьменко: «У кожній жінці є лідерський потенціал»

5
1,137
Марія Козьменко

Марія Козьменко – заступниця голови ГО «ДІЄ: Добрі ідеї єднають» Печеніжинської територіальної громади. Минулого року разом із колегою Марією Луцак брала участь в Академії жіночого лідерства. Тоді ставили собі за мету розповісти жінкам громади про можливості, тепер разом з ними розвивають жіноче лідерство.

Далі – її пряма мова.

Мені завжди була цікава тема гендерної рівності, жіночого лідерства. Тож коли почула про набір в Академію жіночого лідерства, не вагалася жодної хвилини і вирішила, що хочу взяти участь в цьому навчанні. Я вірила, що саме там зможу отримати ті знання, яких мені не вистачає.

«Ми хотіли мотивувати жінок нашої громади рухатись вперед»

У кожній жінці є лідерський потенціал. Але в силу виховання, можливо, життєвих обставин, середовища, у якому ми живемо й виховуємося, ми притлумлюємо його, ховаємо глибоко всередину себе. 

В АЖЛ я відчула, як навчання допомагає проявити себе справжню, і зрозуміла, що хочу допомогти іншим жінкам проявити себе.

Саме таку ідею ми вкладали у наш спільний проєкт із Марією Луцак. Ми поставили собі досить амбітні цілі: хотіли мотивувати жінок із нашої громади рухатися вперед та розвиватися. Саме так з’явилась «Майстерня особистісного розвитку жінок Печеніжинської громади». Ми проводили навчання, мотиваційні зустрічі та започаткували різні клуби та гуртки, які діють на постійній основі: вивчення англійської мови, клуб різноманітних симуляційних навчальних ігор, кіно- та книжковий клуб.

Загалом, вважаю, що ми досягли мети. Ми згуртували навколо себе багато молодих активних жінок, які прагнуть розвитку. І нам приємно, що після участі в цьому проєкті деякі з учасниць майстерень підсилили команду нашої громадської організації. Та й загалом: практично всі учасниці зараз стали більш активними, їх цікавить громадське життя, вони беруть участь в процесах ухвалення рішень у нашій громаді.

Я сподіваюся, ми розкрили дівчатам очі на можливості, які зараз є у світі, на те, як вони можуть себе розвивати як особистостей, як професіоналок, як жінок, які в цьому житті можуть багато.

Жіноче лідерство – це про розвиток громади

Жіноча солідарність надзвичайно важлива.

Насправді у нас, у сільській місцевості, дуже мало жінок взагалі знають що це таке і чому варто бути солідарними. Але я радію з того, що учасниці нашої майстерні вже розуміють, як важливо бути командою, об’єднуватися, передавати досвід, підтримувати одна одну в різних життєвих ситуаціях. 

Розвиваючи жіноче лідерство, ми не просто розвиваємо жінок. Ми гуртуємо жіночу силу, яка сприятиме розвитку громади.

Під час участі в Академії ми познайомилися з активними жінками з інших громад. Тепер у багатьох містах України ми маємо подруг, які нас підтримують і поділяють наші цінності. Це неймовірно надихає, що ми не просто в своїй громаді робимо якісь зміни, а що ці зміни робляться нині жінками по всій Україні.

Читайте також: Академія жіночого лідерства: 500 випускниць, 100 проєктів, 48 депутаток

Академія жіночого лідерства (АЖЛ) – це ініціатива Національного демократичного інституту міжнародних відносин та Українського жіночого фонду, спрямована на всебічну підтримку жінок-лідерок задля посилення їхньої участі в реформі децентралізації, зокрема в процесах прийняття рішень в громадах.

Проект здійснюється у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Національний демократичний інститут міжнародних відносин та Український жіночий фонд є партнерами програми USAID DOBRE.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті