П’ять зареєстрованих законопроєктів, низка звернень, заяв та адвокаційних заходів і проведення двох Жіночих конгресів – таким є звіт Міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» за перший рік роботи Верховної Ради ІХ скликання, опублікований на сторінці МФО у Фейсбуку.
Повідомляється, що в МФО вдалося об’єднати 96 народних обранців (53 депутатки і 43 депутата).
Також усі члени та членкині об’єднання визначили для себе сім головних напрямків роботи, яких дотримувалися впродовж року:
- Розширення політичної участі та представництва жінок на державній службі
- Посилення спроможності жінок в економічній сфері
- Впровадження міжнародних зобов’язань у сфері забезпечення рівних прав жінок і чоловіків
- Забезпечення принципів рівності жінок і чоловіків у секторі безпеки та оборони і в правоохоронній діяльності
- Впровадження політики рівності та недискримінації в освіті
- Запровадження гендерно орієнтованого бюджетування
- Забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у сфері охорони здоров’я
МФО «Рівні можливості» за рік зареєструвало п’ять важливих законопроєктів, створило 10 звернень (зокрема, до президента – щодо ратифікації Стамбульської конвенції, до уряду – щодо врахування гендерної складової в протидії пандемії, до МОН – щодо протидії дискримінації контенту в освіті).
Крім того, було зроблено 12 публічних заяв (щодо протидії й дискримінації сексизму в політиці та публічному просторі, щодо дотримання прав людини та дитини, щодо принципів недискримінації та рівності у законотворчості, освітньому процесі та політиці).
Також у міжфракційному об’єднанні відзвітували про низку адвокаційних заходів, зустрічей із міжнародними партнерами, виступів, закордонних візитів і про організацію двох жіночих конгресів (у грудні 2019-го та в липні 2020-го).
Міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні можливості» було створене з метою покращення становища жінок у суспільстві, активізації суспільного діалогу щодо забезпечення гендерної рівності в різних сферах суспільно-політичного життя. Об’єднання діє на принципах самоврядування, є відкритим до приєднання інших народних депутатів та налаштоване на співпрацю з керівництвом Верховної Ради, депутатськими фракціями та комітетами Верховної Ради України, Адміністрацією Президента та Кабінетом міністрів України, іншими органами державної влади, громадськими організаціями та об’єднаннями.
Місія об’єднання – сприяти впровадженню політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у різних сферах життя на законодавчому рівні.
50%