Головна Статті Міністерки оборони Канади та Латвії відвідали Україну й анонсували військову допомогу

Міністерки оборони Канади та Латвії відвідали Україну й анонсували військову допомогу

2
312

Канада і Латвія вже найближчим часом передадуть Україні нові партії військової допомоги, в якій військова техніка та озброєння – від броньованих машин до гелікоптерів та безпілотників.

Це стало відомо за результатами візитів міністерок оборони Канади та Латвії до України.

Латвія залишається сильною союзницею України

Так, під час візиту, очільниця Міноборони Латвії Інара Мурнієце повідомила, що її країна відправить в Україну партію зенітно-ракетних комплексів Stinger, гелікоптери, кулемети з боєприпасами, а також дрони.

У Twitter Мурнієце подякувала міністру оборони України Олексію Резнікову за зустріч у Києві. Вона наголосила, що Латвія залишається сильною союзницею України та продовжить підтримувати українських військових зброєю і навчанням.

«Готуємо нову військову допомогу від Латвії, у тому числі дрони, Stinger, кулемети з боєприпасами, а також гелікоптери», — написала міністерка.

 

Резніков натомість відповів, що був радий прийняти в Києві Мурнієце під час її першого візиту як міністерки оборони в Україну.

«Ми вдячні Латвії за тверду відданість підтримці повної перемоги України над агресором», — сказав Резніков.

Читайте також: Ольга Айвазовська: Треба продовжувати працювати над тим, щоб у владі було більше жінок

Допомога на понад 90 мільйонів доларів від Канади

Міністерка оборони Канади Аніта Ананд під час свого візиту в Київ повідомила, що її країна передасть Україні 200 броньованих машин Senator.

«Цей новий пакет військової допомоги є відповіддю на конкретний запит України на ці машини, які закуповуються у канадської компанії Roshel. Ця допомога оцінюється в понад 90 мільйонів доларів і виділяється в рамках додаткової військової допомоги Україні в розмірі 500 мільйонів доларів, оголошеної прем’єр-міністром Трюдо в листопаді 2022 року», — йдеться у заяві канадського уряду.

У заяві міністерства оборони Канади сказано, що Україна надіслала запит про транспортні засоби і що Ананд зустрічалася з цього приводу з офіційними особами, включно з міністром оборони Олексієм Резніковим.

Читайте також: Міноборони тестує військову форму для жінок

Резніков подякував Аніті Ананд за допомогу. Він висловив вдячність Канаді за понад 1 мільярд доларів військової допомоги, виділеної Україні з лютого 2022 року.

«Мені приємно знову привітати в Україні нашого великого друга Аніту Ананд. Внесок Канади в допомогу України — це внесок у нашу спільну перемогу над російським ворогом, який веде війну не лише з Україною, а й з усім демократичним світом», — наголосив Олексій Резніков.

 
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті