Home Статті Міністерство культури в уряді Шмигаля очолила Світлана Фоменко

Міністерство культури в уряді Шмигаля очолила Світлана Фоменко

0
362

Виконувачкою обов’язків міністра культури призначено Світлану Фоменко, яка була заступницею попереднього міністра Володимира Бородянського, пише сайт Мінкульту. Це друга жінка в новому уряді України, очолюваному прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

Нагадаємо, що 4 березня Верховна Рада відправила у відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука і схвалила склад нового уряду. Кабінет очолив Денис Шмигаль. Лише одне міністерство очолила жінка – Марина Лазебна – та й про ту прем’єр забув, коли представляв міністрів у Раді.

Світлана ФОМЕНКО

У 1999 році отримала ступінь магістерки за спеціальністю «романо-германські мови та література» у Київському університеті імені Тараса Шевченка.

У 2011 році з відзнакою закінчила Національну академію державного управління при Президентові України (НАДУ) за спеціальністю «публічне адміністрування», спеціалізація – «Європейська співпраця».

У 2015 році закінчила аспірантуру НАДУ, поєднуючи практичну міжнародну діяльність з науковими дослідженнями в сфері європейської інтеграції.

Авторка низки наукових публікацій.

У 2004-2006 була радницею генерального директора Генеральної дирекції Київської міської ради з обслуговування іноземних представників.

З березня 2007 року обіймала посаду головної спеціалістки, а з 2008 року – начальниці відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Управління міжнародних зв’язків апарату ВО КМР (КМДА).

З 2013 року – начальниця Управління міжнародного співробітництва Міністерства культури України.

Із серпня по грудень 2014 року була заступницею Міністра культури України з питань європейської інтеграції.

З 2015 року була помічницею-консультанткою нардепа, заступника голови Комітету ВР з питань культури і духовності, Віктора Єленського.

Із квітня 2016 року обіймала посаду заступниці Міністра культури України.

Відповідно до декларації за 2018 рік, Фоменко володіє третиною частини квартири в Києві. Її чоловік Дмитро, в свою чергу, є власником чотирьох квартир та двох дачних будинків в Києві, шести земельних ділянок в Києві та області.

Крім того, чоловік Фоменко є власником трьох машиномісць, чотирьох житлових будинків, які значаться як «незавершені», а також двох автомобілів: два Infiniti FX35 2008 року (577,5 тис. гривень), Infiniti QX56 2010 року (833,1 тис. гривень). Також має 2 млн 250 тис. гривень та 61 тис. доларів готівкою.

Сама Фоменко, зокрема задекларувала ювелірні вироби (30 тис. гривень), шуби, годинник. Серед її доходів зазначається заробітна плата, отримана за основним місцем роботи.

У 2015 році пресслужба НАЗК повідомила, що виявила ознаки кримінального правопорушення в декларації Фоменко. Зокрема йшлося про те, що у виправленій декларації за 2015 рік вона вказала недостовірні відомості про отриманий чоловіком дохід у вигляді заробітної плати. Крім того не задекларувала автомобіль, машиномісце та не зазначила відомості про корпоративні права, що належать чоловіку на праві власності, а також отриманий ним дохід від надання майна в оренду.

У попередньому Кабміні, очолюваному Олексієм Гончаруком, було 6 жінок-міністрів.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті