Головна Статті Міноборони тестує військову форму для жінок

Міноборони тестує військову форму для жінок

1
489

Перші партії жіночої форми і білизни вже надійшли до декількох бригад на тестування. Про це пише міністр оборони України Олексій Резніков.

За його словами, досі доволі гостро стоїть питання забезпечення одягом та білизною військовослужбовиць. Водночас ще влітку, Міноборони розпочало працювати над зразками жіночої форми та вивчати досвід інших країн.

«Виявилося, що доволі небагато країн, в арміях яких представлена жіноча польова форма. До речі, навіть не в усіх країнах-членах НАТО, чий стандарт застосовується для пошиву.

Та й взагалі, жіноча військова форма довго не була повсякденністю в жодній країні. У США, до прикладу, жінкам дозволено служити в армії з 1948 року. І лише в 2011 році в американських Збройних силах розробили саме жіночу версію уніформи, яка би підходила за антропологічними параметрами», – пише Резніков.

У планах – розробка взуття та форми для вагітних

Тож кілька місяців Міноборони спільно з волонтерами займалося цим питанням. Нині виготовлено два варіанти костюма та спідньої білизни для військовослужбовиць. Вони вже надійшли до декількох бригад на тестування. У січні планують розпочати роботу щодо впровадження для військовослужбовиць окремого типу черевиків із високими берцями. А також – розробку форми для вагітних.

Читайте також: Вагітні жінки в армії: подбати чи списати?

«Після тестування форми захисницями й отримання від них зауважень та побажань, екземпляри будуть доопрацьовані виробником, після чого за моїм підписом будуть внесені зміни до наказу Міноборони «Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних сил України та ліцеїстами військових ліцеїв», – зазначив Резніков.

Також триває розробка та тестування бронежилетів для жінок.

Читайте також: Жіночі бронежилети: непотрібна забаганка чи турбота?

Нині у ЗСУ служать 41 тисяча жінок, ще близько 19 тисяч є цивільними працівницями, які працюють задля потреб армії. Безпосередньо у бойових діях бере участь близько 5 тисяч жінок.

«Сьогодні Україна має потужний показник по кількості жінок у Збройних Силах навіть серед країн-членів НАТО. Кількість військовослужбовиць в арміях країн-членів НАТО коливається від 0,3% до 20%. У США, наприклад, 17%, у Великій Британії 11%, в Польщі – 7%, в Данії – 8%, у Естонії – 10% тощо. У лавах ЗСУ – 9% жінок», – зазначає Олексій Резніков.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті