Головна Статті Місцеві вибори в Туреччині: 10 великих міст очолять жінки

Місцеві вибори в Туреччині: 10 великих міст очолять жінки

1
390

10 великих турецьких міст очолять жінки. Про результати виборів написав журналіст Осман Пашаєв.

31 березня відбулися місцеві вибори у Туреччині, обирали мерів та членів муніципальних рад на наступні пʼять років. За посади змагалися представники та представниці 34 політичних партій.

Після перших підрахунків голосів журналіст Осман Пашаєв зауважив, що на цих виборах рекордна кількість жінок очолить міста. Пашаєв також відзначає, що на західних територіях Туреччини жінки отримують більшу підтримку та стають впливовішими.

«10 великих турецьких міст. Кандидатки від ататюркістської РНП (опозиційна Республіканська народна партія — ред.) обрані мерами міст Айдин, Ескішехір Біледжик та двох із трьох європейських провінцій Східної Фракії: Текірдаг та Едірне. Від курдських партій виграли 4 жінки. Міста: Діярбакир, Сіірт, Агри та Батман. Мерка Газіантепа від Партії Справедливості та розвитку Фатма Шахін зберегла свою посаду. Тенденція — на заході країни жінки стають дедалі більш впливовими», — прокоментував Пашаєв.


Читайте також: Президентські вибори в Мексиці: праймеріз двох провідних партій виграли жінки


Загалом у Туреччині прослідковується тенденція до збільшення жінок у владі та на керівних посадах. Зокрема, на минулих місцевих виборах у 2019 році чотири жінки стали мерками центрів провінцій: дві в курдських регіонах та по одній від влади у Газіантепі та від опозиції в Айдині (Егейське узбережжя).

Зміна політичного клімату в Туреччині

Згідно з попередніми результатами виборів, правляча Партія справедливості та розвитку (ПСР) отримала 35,49% голосів, опозиційна Республіканська народна партія (РНП) 37,7% голосів виборців. Тож головами 35 регіонів стануть представники опозиційної Республіканської народної партії (РНП). Крім Стамбула та Анкари, це північні, західні та південні провінції. Президентська ПСР отримає 24 аналогічні посади переважно в центральній Туреччині. У десяти південно-східних провінціях мерами стануть представники прокурдської Партії народної рівності та демократії. Ще вісім посад мера забирає вкрай права Партія націоналістичного руху.

Лідер опозиційної Республіканської народної партії Озгур Озель заявив про новий політичний клімат у країні після виборів, цитує Укрінформ.

«Результати виборів показали, що сьогодні виборці вирішили встановити нову політику в Туреччині. Сьогодні виборці вирішили змінити 22-річну картину Туреччини та відкрити двері для нового політичного клімату», — сказав він.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті