Головна Статті Президентські вибори в Мексиці: праймеріз двох провідних партій виграли жінки

Президентські вибори в Мексиці: праймеріз двох провідних партій виграли жінки

3
508

У Мексиці в червні 2024 року відбудуться президентські вибори. Але вже зараз стало відомо, що праймеріз двох провідних політичних партій виграли політикині. Тож дуже висока ймовірність, що Мексика може вперше обрати жінку на пост президента, пише Washington Post.

 Клаудія Шейнбаум
Клаудія Шейнбаум

61-річна Клаудія Шейнбаум, яка донедавна була меркою Мехіко, перемогла п’ятьох чоловіків-кандидатів у праймеріз правлячої партії. Якщо Шейнбаум переможе на президентських виборах у червні 2024 року, то стане пешою жінкою, яка очолить Мексику.

Кількома днями раніше, перш ніж Клаудія Шейнбаум оголосила, що буде кандидаткою від правлячої партіїї, опозиційна коаліція «Широкий фронт для Мексики» висунула кандидаткою 60-річну Сочітль Гальвес — керівницю бізнесу та сенаторку корінного походження.

Шочітл Гальвес
Сочітль Гальвес

«Це мрія феміністок», — прокоментувала ситуацію активістка і борчиня за права жінок Марікрус Окампо. За її словами, президентські вибори 2024 року в Мексиці «змінять сприйняття того, як ми бачимо жінок у політиці».

Читайте також: Мексика: Ще один штат скасував кримінальне покарання за аборти

Результати праймеріз двох політичних партій показують, наскільки змінилося становище жінок у Мексиці. Нині в країні жінка обіймає посаду головної судді Верховного суду. Жінки очолюють обидві палати Конгресу. Із 2021 року в складі головного законодавчого органу 50% жінок. Фактично Мексика стала найбільшою країною, яка досягла гендерного паритету.

Це надзвичайний прогрес, якщо взяти до уваги, що ще в 1956 році жінки навіть не мали права голосу на виборах. Як зазначають у Washington Post, політикині Мексики руйнують скляні стелі швидше, ніж їхні колеги за кордоном.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті