Головна Статті Мексика: Ще один штат скасував кримінальне покарання за аборти

Мексика: Ще один штат скасував кримінальне покарання за аборти

1
512
Акція у Мехіко на підтримку легальних та безпечних абортів
Акція у Мехіко на підтримку легальних та безпечних абортів. Фото: REUTERS / Edgard Garrido / File Photo

Південно-східний штат Мексики Веракрус стане четвертим штатом країни, який скасував кримінальне покарання жінок за аборти. Про це пише Reuters.

Ініціативу, яка дозволяє аборти за вибором жінки, ухвалили більшість депутатів, йдеться у заяві Конгресу штату Веракрус.

Минулого місяця ще три штати – Мехіко, Оахака і Ідальго – декриміналізувати аборти. Тож тепер жінки до 12 тижнів вагітності цілком законно та безпечно можуть її перервати.

Читайте також: Світові політики долучаються до руху SheDecides – за право жінок на безпечний аборт

У штаті Веракрус переважає римо-католицьке населення, яке досить консервативне у питанні абортів.

Як відомо, у грудні 2020 року Аргентина легалізувала процедуру переривання вагітності, проте кілька із понад 20 країн Латинської Америки все ще категорично забороняють аборти. Наприклад, Ель-Сальвадор — католицька країна з одними з найсуворіших законів про аборти у світі. Переривання вагітності там заборонене навіть у разі зґвалтування, вродженої вади плоду чи загрози здоров’ю матері й карається ув’язненням на строк до 40 (за іншими даними 50) років. Аборти також заборонені у Нікарагуа та Гондурасі, а в Бразилії та Чилі — дозволені лише для порятунку життя матері чи в разі зґвалтування.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті