Головна Статті У Польщі хочуть декриміналізувати аборти

У Польщі хочуть декриміналізувати аборти

0
872

Коаліція прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска зробила перші кроки до скасування заборони абортів, які в 2020 році запровадила партія «Право і справедливість». Про це пише видання Tortoisemedia.

Минулого тижня чотири законопроєкти, які скасовують заборону абортів, винесли на розгляд нижньої палати Польщі. Два закони, зокрема, передбачають дозвіл на переривання вагітності до 12-го тижня.

Винесення на розгляд законів про скасування заборони абортів було б неможливим без широкої коаліції прем’єр-міністра Дональда Туска, пише видання. Також колишній прем’єр Матеуш Моравецький заявив, що вважає заборону абортів «помилкою».


Читайте також: Право на аборт: у Європарламенті закликають розширити права біженок із України


Лідер консервативної опозиції й очільник партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський також відзначив, що готовий підтримати закони, які «пом’якшують заборону абортів».

Рішення про заборону абортів могло коштувати партії «Право і справедливість» виборів. Оскільки, як кажуть аналітики, нинішня центристська коаліція прийшла до влади, зокрема, завдяки негативній реакції молодих виборців і жінок на рішення про заборону абортів.

Також у січні цього року польський уряд схвалив проєкт закону, який має на меті скасувати політику продажу екстреної котрацепції лише за рецептами.


Читайте також: Подолання розриву в галузі жіночого здоров’я: можливість вартістю в трильйон доларів


Туск заявив, що безрецептурна екстрена контрацепція буде доступна для жінок, яким виповнилося 15 років, а також висловив надію, що законопроєкт підтримає парламент і підпише президент.

Раніше екстрена контрацепція була доступна без рецептів, але ситуація змінилася у червні 2017 року. Тоді у Польщі ухвалили закон, що обмежує доступ до засобів екстреної контрацепції — відтоді вимагався рецепт на таблетки після консультації з лікарем.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті