Головна Статті Молдова ратифікувала Стамбульську конвенцію

Молдова ратифікувала Стамбульську конвенцію

2
528
Молдова ратифікувала Стамбульську конвенцію

Парламент Молдови 14 жовтня проголосував в остаточному читанні за ратифікацію Стамбульської конвенції – міжнародної угоди проти насильства щодо жінок і насильства в сім’ї.

Про це повідомляє Newsmaker.

Ратифікацію підтримали 54 депутати від партії «Дія і солідарність»(PAS). Депутати від Блоку комуністів і соціалістів перед голосуванням залишили зал на знак протесту, а представники партії «Шор» проголосували проти ратифікації.

Депутат-соціаліст Григорій Новак на початку засідання запропонував виключити питання про ратифікацію конвенції з порядку денного, проте, більшість депутатів не підтримали цю пропозицію.

Стамбульська конвенція або Конвенція Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства – міжнародна угода, уперше підписана в 2011 році. Молдова підписала Стамбульську конвенцію в 2017 році, проте ратифікувала тільки зараз.

Читайте також: Тепер ти неконституційна: нові міфи про Стамбульську конвенцію

Це перший документ, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.

Також, згідно з конвенцією, кримінальному або іншому правовому покаранню повинні підлягати і сексуальні домагання (харрасмент). У документі, крім того, запроваджується визначення «гендеру» і «гендерного насильства».

Конвенцію Ради Європи підписали 46 країн і Євросоюз. Однак ще 11 з них не ратифікували цю угоду, серед яких і Україна.

Нагадаємо, дві найвищі державні посади в Молдові обіймають жінки: президенткою країни є Мая Санду, а прем’єркою – Наталія Гаврилиця.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті