Головна Статті МВФ після Крістін Лагард може очолити Крісталіна Георгієва

МВФ після Крістін Лагард може очолити Крісталіна Георгієва

0
1,177

Уряди країн Європейського Союзу висунули на пост директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду представницю Болгарії Крісталіну Георгієву, повідомляє Reuters.

Кандидатура Георгієвої була схвалена після більш ніж 12 годин переговорів і жорстких кулуарних дискусій між усіма 28 членами ЄС.

Єдиним суперником Георгієвої був голландець Єрун Дійсселблум, який вже привітав її з перемогою в Twitter.

Крісталіна Георгієва з 2010 до 2014 року була єврокомісаркою з міжнародного співробітництва.

Георгієва зберегла свій мандат і в Єврокомісії Жан-Клода Юнкера.

У жовтні 2016 року подала у відставку з поста єврокомісара, зайнявши посаду виконавчої директорки Світового банку.

Читайте також: Міністри ЄС підтримали призначення Крістін Лагард президенткою Євроцентробанку

Як пише «Європейська правда», Георгієва – правоцентристська політикиня, яка виросла в Болгарії за комунізму.

Більшість країн ЄС підтримали Георгієву, навіть якщо її кандидатура призведе до зміни правил МВФ, які вимагають, щоб директор-розпорядник був молодшим за 65 років при призначенні: Георгієвій 13 серпня виповниться 66.

Необхідність цих змін може послабити європейського кандидата, якщо достатньо велика кількість країн-членів МВФ виступатиме проти реформи.

Однак європейський чиновник заявив, що підтримки країн-членів ЄС та Сполучених Штатів буде достатньо для перегляду правил у глобальному фонді, в якому історично переважав західний блок. Згідно з правилами МВФ, зміна підзаконного акту про усунення або зміну вікового обмеження потребує затвердження більшістю голосів ради.

З 2011 року директором-розпорядником МВФ була представниця Франції Крістін Лагард.

Читайте також: Крістін Лагард: Зціпивши зуби, з посмішкою рухатися вперед

16 липня 2019 року Лагард склала з себе повноваження директора-розпорядника МВФ у зв’язку з висуненням її кандидатури на пост глави Європейського Центробанку.

Очільника МВФ за традицією обирають з представників країн Європи.

Довідка:

Крісталіна Георгієва – народилася и в Софії, вчилася в Інституті імені Карла Маркса (пізніше перейменований в Університет національного та світового господарства) за фахом «політична економія і соціологія». Там же захистила кандидатську дисертацію за темою: «Політика захисту навколишнього середовища і економічний зріст у США». Навчалася на економічному факультеті в Лондонській школі економіки (1987 – 1988), у Південнокеанському університеті (Фіджі), Австралійському національному університеті, отримала додаткову спеціалізацію в галузі корпоративних фінансів у Масачусетському технологічному інституті і з навчальних програм з кадрів Світового банку у Гарвардській школі бізнесу.

З 1993 року співпрацює зі Світовим банком. У березні 2008 року була призначена корпоративним секретарем і віце-президентом з питань сталого розвитку. У січні 2010 року вона оголосила про свій намір піти у відставку з цієї посади у зв’язку з її висуненням до Комісії Європейського Союзу.

З 9 лютого 2010 року займає посаду єврокомісарки з міжнародного співробітництва, гуманітарної допомоги та кризового реагування у другій комісії Баррозу.

У Європейській комісії Юнкера посіла дві посади – віце-президентки та єврокомісарки з питань бюджету та людських ресурсів.

28 вересня 2016 року уряд Болгарії висунув Георгієву номінантом на пост Генерального секретаря ООН. 5 жовтня після голосування в Раді Безпеки ООН, де вперше брала участь Георгієва, вона посіла восьме місце. Під час того ж голосування генсеком ООН був обраний Антоніу Гутерріш.

28 жовтня Георгієва оголосила про своє рішення піти з посади єврокомісара і повернутись до співпраці зі Світовим банком.

Безпартійна. На європейському рівні належить до Європейської народної партії.

50%

 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті