Головна Статті На сайті президента з’явилася петиція щодо протидії сексуальним домаганням у ЗСУ

На сайті президента з’явилася петиція щодо протидії сексуальним домаганням у ЗСУ

2
2,163

На сайті президента України з’явилася петиція щодо протидії сексуальним домаганням та гендерному насильству в ЗСУ. Звернення подали низка громадських організацій («Інститут гендерних програм», «Юридична сотня», «Жіночий ветеранський рух», «Гендер в деталях»).

Активістки вимагають впровадити вже розроблений механізм протидії сексуальним домаганням та насильству в ЗСУ та припинити безкарність тих, хто чинить насильство в армії. У тексті також наголошують, що цей відповідний документ уже пройшов погодження зі всіма командуваннями. Але запропоновані механізми протидії насильству так і не були затверджені й утілені.

«Сильна та професійна армія існує лише за умови поваги до особистих кордонів та людської гідності. А тому системна протидія сексуальним домаганням та гендерно-зумовленому насильству у військовій сфері має нарешті запрацювати. Нині українська армія має один із найбільших показників залучених жінок — понад 62 тисячі виконують роботу у війську на рівні із чоловіками. Але проблеми, пов’язані із сексуальними домаганнями у військовій сфері, залишаються нерозв’язаними. Важливо зазначити, що від сексуальних домагань страждають не лише жінки, але й чоловіки», — йдеться у петиції.


Читайте також: «Ми змушені воювати на два фронти»: історії жінок у війську


У зверненні також зауважують, що наявні механізми протидії та розслідувань випадків сексуальних домагань та насильства за ознакою статі не є ефективними, адже не адаптовані під низку особливостей таких ситуацій. Та наголошують, що випадки сексуальних домагань на військовій службі на своїх «гарячих лініях» фіксують профільні громадські організації.

«Наша спільна задача — вберегти життя військовослужбовців та військовослужбовиць від наруги, осуду та знущань під час виконання свого обов’язку щодо захисту України. Саме тому закликаємо підтримати петицію щодо протидії сексуальним домаганням і насильству за ознакою статі на військовій службі», — додають ініціаторки петиції.

Збір підписів триватиме до 9 червня.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті