Жінки — це 50% успіху України

«Нам слід зберегти ціннісний хребет»: Грибаускайте виступила у парламенті з останнім посланням

Президентка Литви Даля Грибаускайте, термін повноважень якої завершується 12 липня, у своєму останньому річному посланні до парламенту застерегла від співпраці з ворожими державами. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Delfi.

«Незрілі політичні рішення і заяви про співпрацю з ворожими державами можуть стати повзучими загрозами, які перетворять нас на заручників, коли доведеться вибирати між поганим і дуже небезпечним», – сказала вона.

Грибаускайте додала, що зовнішня політика Литви заснована на «цінностях і довірі, а не на страху або на смиренні».

«Міжнародний порядок змінюється, і нам слід зберегти ціннісний хребет. Це завжди окупиться більше, ніж спроби догодити кому-небудь», – зазначила Грибаускайте.

Читайте також: Даля Грибаускайте: Популярна попри непопулярні рішення

«Хоча мрія деяких політиків – мовчазний і з усім згідний президент, який не заважає, – люди хочуть керівника, що захищає їхні інтереси, конституційні і людські цінності», – заявила Грибаускайте, покритикувавши наступника Гітанаса Науседу.

Литва, яка реалізує стратегічні енергетичні проекти, не може озиратися назад, і має орієнтуватися на Захід, зазначила президентка. Вона наголосила, що Литва повинна і надалі домагатися закриття Білоруської АЕС в Островці, адже БелАЕС побудована на небезпечному майданчику.

Говорячи про синхронізацію електромереж Балтійських країн з континентальною Європою, президентка зазначила, що з енергетикою дедалі частіше пов’язаний і політичний вплив.

«Із Єврокомісією ми вже підписали політичну угоду по синхронізацію електромереж Балтійських країн з мережами Західної Європи, а в цьому місяці ми підпишемо остаточну, більш детальну угоду, в Брюсселі, коли я буду на засіданні Ради керівників ЄС. Тож давайте не будемо озиратися назад, на Схід, оскільки ми прекрасно знаємо, що в кільці БРЕЛЛ (Білорусь, Росія, Естонія, Латвія, Литва) з московської диспетчерської йде не тільки електрика, а й політичний вплив», – сказала Грибаускайте.

Читайте також: Розчавити олігархічну систему: Грибаускайте дала поради Зеленському

Нагадаємо, що в Литві 26 травня відбулися президентські вибори, на яких переміг Гітанас Науседа. Із-поміж дев’ятьох кандидатів на посаду президента балотувалася одна жінка – соратниця Грибаускайте, екс-міністерка фінансів Інгріда Шимоніте. Вона вийшла в другий тур, однак поступилася своєму опонентові.

Згідно з законом, чинна президентка Даля Грибаускайте, відбувши на цій посаді два терміни, більше не могла балотуватися.

Також зазначимо, що кандидатуру Грибаускайте розглядають на пост президента Європейської ради.

50%