Home Статті Розчавити олігархічну систему: Грібаускайте дала поради Зеленському

Розчавити олігархічну систему: Грібаускайте дала поради Зеленському

0
164

Президентка Литви Даля Грібаускайте закликала новообраного президента України Володимира Зеленського розчавити вкорінену олігархічну систему. Про це вона сказала йому під час особистої зустрічі після інавгурації, повідомляє Delfi.lt із посиланням на поширений прес-службою Грібаускайте аудіозапис.

“Новий президент хоче дуже багатьох змін, його пов’язують з великими надіями людей. Тому ці зміни можливі, якщо люди його підтримають, і, зрозуміло, якщо цей президент буде здатний скористатися цією підтримкою і ситуацією, що склалася, й розчавити нарешті олігархічну систему, яка була створена і діє в Україні майже 30 років”, – сказала Грібаускайте.

Крім того, вона зазначила, що Україна нині перебуває на роздоріжжі – “у неї дуже багато викликів, але й величезних можливостей”.

Читайте також: Даля Грибаускайте: Популярна попри непопулярні рішення

На зустрічі також обговорювали зміцнення двосторонніх відносин, геополітичні виклики й ситуацію в сфері безпеки та співпрацю України з Євросоюзом і НАТО.

Грібаускайте підкреслила, що Литва послідовно і принципово підтримує народ України, суверенітет і територіальну цілісність цієї країни, надає всебічну підтримку. За словами президентки, обравши Зеленського, українці висловили тверде прагнення жити в європейській державі зі стандартами європейської демократії, верховенством закону, прозорості та прав людини.

“Тому особливо важливо подолати корупцію, забезпечити прозору діяльність державних інститутів, судів і правоохоронних органів, західну культуру бізнесу, здійснити реформу енергетичного сектору, підвищити енергетичну безпеку й реалізувати інші важливі реформи”, – йдеться у повідомленні.

На думку очільниці Литви, наданий українським народом дуже великий кредит довіри покладає на нового президента серйозний обов’язок відповідально працювати на благо своєї країни і розширювати громадську підтримку для продовження життєво важливих реформ.

Нагадаємо, що в Литві 26 травня відбудеться другий тур президентських виборів. Із-поміж дев’ятьох кандидатів на посаду президента там балотувалася одна жінка – соратниця Грібаускайте, екс-міністерка фінансів  Інгріда Шимоніте. За результатами першого туру, перемогу здобули Шимоніте (31,13% голосів) та економіст Гітанас Науседа (30,95%).

Згідно з законом, чинна президентка Даля Грібаускайте, відбувши на цій посаді два терміни, більше не могла балотуватися.

50%

Фото: прес-служба президента України
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті