Головна Відео НДІ: 27 рекомендацій для поліпшення виборчого процесу в Україні

НДІ: 27 рекомендацій для поліпшення виборчого процесу в Україні

2
923

Національний демократичний інститут провів аналіз передвиборчого середовища та оприлюднив звіт із рекомендаціями й заувагами.

Експерти та експертки наголосили, що перед проведенням місцевих виборів перед Україною постає чимало проблем. Зокрема, це складна нова виборча система, виклики, спричинені конфліктом із Росією і загрози для громадського здоров’я, пов’язані з пандемією коронавірусу.

«Ці вибори стануть барометром демократичного прогресу країни. Надійний виборчий процес, результати якого відображають волевиявлення виборців, слугуватиме необхідним поштовхом для демократичної траєкторії руху України», – говорить колишня депутатка Європейського парламенту Ребекка Гармс.

Звіт пропонує 27 рекомендацій, спрямованих на покращення виборчого процесу в Україні. Зокрема, рекомендується таке:

  • ЦВК, політичні партії, громадські організації, державні та приватні ЗМІ мають провести активну та широкомасштабну кампанію з просвіти виборців, щоб ознайомити громадян з новою виборчою системою та протоколами, пов’язаними з попередженням поширення covid-19.
  • Центральній виборчій комісії повинна надаватись якомога повніша підтримка у проведенні навчання для членів територіальних і дільничних виборчих комісій щодо їхніх обов’язків.
  • Верховна Рада України повинна невідкладно прийняти законопроект, спрямований на забезпечення захисту учасників виборчого процесу у період пандемії, а Кабінет міністрів має виділити місцевим органам влади та органам адміністрування виборів достатні кошти для реалізації плану попередження поширення covid-19.
  • Органи влади мають докласти консолідованих зусиль для пояснення зацікавленим сторонам виборчого процесу та широкому загалу підстав для прийняття ними рішень 2 щодо неможливості проведення виборів у 18 громадах Донецької та Луганської областей, включаючи критерії та обґрунтування, щоб відбудувати довіру та розуміння. Щойно ці критерії буде визначено, оприлюднено та дотримано, ЦВК має призначити вибори у відповідних громадах якомога швидше для уникнення подальшого позбавлення права голосу майже півмільйона виборців.
  • Політичні партії та кандидати повинні розробити стратегії, націлені на роботу з виборцями, включаючи тих, хто проживає у зонах із суворішими карантинними обмеженнями, та людей з обмеженим доступом до соціальних мереж, а також розробити та оприлюднити політичні програми, спрямовані на вирішення проблем на місцевому рівні.
  • Партії повинні посилювати залучення, навчання та висування кандидаток на прохідні місця у списках, продовжувати розвивати партійну інфраструктуру для підтримки жінок та маргіналізованих груп, а також включати до своїх політичних платформ питання, які становлять для них особливий інтерес.
  • Громадські організації, спільнота надання міжнародної підтримки та уряд мають співпрацювати задля істотного збільшення фінансування та реалізації програм, пов’язаних з моніторингом та боротьбою з дезінформацією з одного боку та інвестуванням у довгострокове підвищення медіаграмотності та освіти у сфері дезінформації – з іншого.

Також повідомляється, що НДІ визначив експертів для проведення довгострокового ґрунтовного аналізу ключових тем, висвітлених у цьому звіті, та буде продовжувати здійснювати моніторинг усього виборчого процесу до його завершення. Невдовзі після виборів НДІ представить комплексну оцінку виборчого процесу в цілому.

Аналіз передвиборчого середовища базується на результатах глибинних онлайн інтерв’ю з представниками та представницями українських урядових інституцій, політичних партій, органів адміністрування виборів, громадянського суспільства, засобів масової інформації, українських та міжнародних організацій зі спостереження за виборами; постійної взаємодії із зацікавленими сторонами виборчого процесу; а також на основі досвіду та зв’язків Інституту, напрацьованих протягом майже 30 років реалізації програм в Україні та здійснення спостереження за виборами в усьому світі. Інтерв’ю були проведені 14-18 вересня 2020 року командою НДІ, до складу якої увійшли колишня депутатка Європейського парламенту Ребекка Гармс, регіональна директорка програм НДІ у Євразії Лора Джуетт, заступниця директора НДІ в Україні Натія Джикія, програмний директор НДІ з питань виборів Маріо Мітре та директор НДІ в Україні Ієн Т. Вудвард.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Відео