Головна Статті #Не чіпайте мій одяг: афганські жінки влаштували флешмоб проти хіджабу

#Не чіпайте мій одяг: афганські жінки влаштували флешмоб проти хіджабу

3
778

Афганські жінки у всьому світі публікують в соцмережах свої фото в яскравих національних вбраннях. Таким чином вони протестують проти нової вимоги талібів носити чорний хіджаб в школах і університетах. Про це пише BBC.

Використовуючи хештеги #DoNotTouchMyClothes та #AfghanistanCulture афганки з усього світу діляться фотографіями своїх барвистих традиційних суконь.

Цей флешмоб став реакцією на відео, де жінки, які проводили проталібський мітинг у столиці, коментували, що жінки в макіяжі та в сучасному одязі не є справжніми афганськими жінками.

Бахар Джалалі, колишня викладачка Американського університету Афганістану, прокоментувала носіння чорного хіджабу: «Жодна жінка ніколи не одягалася так в історії Афганістану. Це абсолютно не властиве і чуже для афганської культури».

Джалалі каже, що розпочала кампанію, тому що хоче зберегти ідентичність Афганістану. Розмістивши свою фотографію у Twitter у зеленій афганській сукні, вона закликала інших афганських жінок поділитися своїми, щоб показати «справжнє обличчя Афганістану».

Традиційний афганський одяг – це різнокольорові сукні, які оздоблені вишивкою, паєтками та мають довгі спідниці зі складками. Деякі жінки також доповнюють образ вишитими капелюхами або іншими головними уборами, залежно від регіону Афганістану.

Читайте також: «Ми не боїмося»: в Афганістані жінки вийшли на акцію протесту

Кожен регіон Афганістану має свій власний традиційний одяг, але, незважаючи на різноманітність, усі вони мають спільну тему: багато кольору, дзеркал та вишивки. І жінки поділяють таку ж думку – що їхній одяг  – це їх особистість. «Це наше автентичне афганське плаття. Афганські жінки носять такі барвисті та скромні наряди. Чорна паранджа ніколи не була частиною афганської культури», – написала у своєму твіті Спожмей Масід правозахисниця з Вірджинії.

https://twitter.com/spozhmey/status/1437022301069922305

«Протягом століть ми були ісламською країною, і наші бабусі були скромно одягнені у свій традиційний одяг, а не в чорну паранджу, – каже Масід. – Наш традиційний одяг представляє нашу багату культуру та історію у 5000 років, що змушує кожного афганця пишатися тим, ким він є».

До флешмобу приєднались активістки, журналістки та політикині.

Зокрема наймолоша мерка в історії Афганістану Заріфа Гафарі. У 2018 Гафарі стала першою жінкою-мером міста Майданшахр, за 46 км на південний захід від Кабула. Вона тривалий час виступала за права жінок в Афганістані. Гафарі працювала ведучою на радіо та заснувала організацію, яка допомагала жінкам ставати фінансово незалежними. 

Читайте також: Афганки, які мріяли змінити країну: історії політикинь, футболісток та співачки

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті