Головна Статті Нова коронавірусна реальність і політичні зашквари в Zoom

Нова коронавірусна реальність і політичні зашквари в Zoom

 
Ілюстрація: Design Lad / The Guardian

Чи можна порівнювати секс перед камерою, свідками якого стають усі колеги по депутатському корпусу, і трансляцію з відпочинку на пляжі в робочий час? Що в тренді – прискіплива й відсторонена констатація чи надмірне моралізаторство? Відповіді на ці та інші питання дає нам нова коронавірусна реальність, яка віднедавна безапеляційно диктує свої правила поведінки. Політики й політикині стають більш вразливими і потрапляють у прикрі й ганебні ситуації просто тому, що забувають натиснути одну кнопку на своєму комп’ютері. Або тому, що не враховують, наскільки підступний жарт може зіграти з ними публічність. Пандемія робить явним усе таємне, проливаючи світло на речі, які досі лишалися за зачиненими дверима. А ЗМІ старанно фіксують зашквари, часом видаючи на гора несподівані висновки.

Навіть побіжний аналіз свідчить, що скандальні історії, пов’язані із використанням Zoom-конференцій, нині не рідкість для світової політики. Так, у Бразилії під час засідання комітету міської ради Ріо-де-Жанейро, де обговорювали харчування студентів, один із працівників не вимкнув камеру, тож усі учасники відеоконференції споглядали, як він кохається зі своєю партнеркою. Наразі невідомо, чи поніс чоловік якесь покарання.

У Філіппінах чиновника вимагають усунути з посади після того, як він займався сексом зі своєю секретаркою перед камерою під час робочої відеоконференції.

А в Аргентині депутат парламенту зашкварився під час дебатів щодо бюджету, які проходили в онлайн-режимі. Поки тривало обговорення, він посадив собі на коліна коханку і в якийсь момент продемонстрував усім її груди, вирішивши їх поцілувати. Потім відхрещувався і придумав дивне виправдання, що жінка нібито нещодавно зробила операцію зі збільшення грудей, тож він хотів побачити результат. Зрештою депутат вибачився і заявив, що йому та його партнерці дуже соромно. Однак керівництво парламенту було невблаганним.

«За останні кілька місяців ми спостерігали різні ситуації. Було таке, що один із депутатів заснув під час онлайн-засідання. Однак цей інцидент виходить за межі всіх правил пристойності», – пояснили у вищому законодавчому органі Аргентини.

Депутат змушений був подати у відставку.

Усі ці випадки мають багато спільного. Фігуранти скандалів – чоловіки, які думали, що камера вимкнута, тож їм можна робити все, що заманеться. Замість того, щоб працювати.

Читайте також: «Рівні можливості»: Замовлення сексуальних послуг в Раді – ігнорування етики та виборців

І саме тому якось аж занадто кидається у вічі, що журналісти, пишучи, наприклад, про аргентинського «цілувальника», не просто смакують усі подробиці (новини рясно проілюстровані світлинами жінки, яку називають «радницею депутата», в той час, як фото самого депутата ніхто особливо не тиражує), а й проводять неадекватні паралелі.

Так, британська «The Daily Mail», яка має другий за величиною наклад у країні, подаючи цю новину, вкінці наводить бекграунд про іспанську політикиню, заступницю мера муніципалітету Торрокс Паолу Морено. Мовляв, не лише чоловіками єдиними – жінки теж потрапляють у такі скандали.

Порівняння, м’яко кажучи, дивує. Бо йдеться про жінку, яка свідомо ввімкнула камеру й брала участь у засіданні міської ради. І хоч у цій історії немає жодної сексуальної складової, але репутація політикині неабияк постраждала.

У червні Паола Морено опинилася під шквалом критики та цькування після того, як долучилася до Zoom-конференції, перебуваючи на пляжі. Поведінку жінки назвали «зневажливою і безвідповідальною». Її політичним опонентам страшенно не сподобалося, що Морено сиділа на шезлонгові й була у сонцезахисних окулярах. На їхню думку, таким чином жінка завдала значної шкоди іміджеві місцевої влади.

Зображення: mirror.co.uk

У свою чергу, політикиня заявила, що напередодні пообіцяла своїм дітям повести їх засмагати.

«Це мала бути винагорода за гарну поведінку під час карантину», – сказала вона й пояснила, що їй було дуже важливо виконати цю обіцянку, адже діти кілька місяців сиділи вдома (пляжі в Іспанії якраз того дня відкрилися для відвідувачів після карантинних обмежень).

Морено запевнила, що саме в такому форматі змогла нарешті абстрагуватися й повністю зосередитися на роботі, в той час як її чоловік пішов із дітьми купатися, щоб не заважати політикині працювати.

Що тут почалося! ЗМІ навіть не полінувалися нагадати, що жінка того дня заробила 100 євро. Хоча риторика на кшталт «от чим вони займаються за наші з вами гроші» чомусь не часто виникала, коли йшлося про зашквари чоловіків.

Також до меседжів дискусії додалося розмірковування, як жінкам складно поєднувати роботу й материнство. У заголовках журналісти називали Паолу не інакше, як «матір трьох дітей».

До слова, в аргентинського дядька теж троє дітей, але нікому й на думку не спадало закинути йому, що краще б займався їхнім вихованням замість цілувати коханку перед камерою.

Зрештою, Морено вибачилася, запевнила, що нічого подібного більше не буде й попросила вирахувати гроші за той день із її місячної зарплатні.

 
Ілюстрація: Design Lad / The Guardian

Моралі не буде. Продовжуємо спостерігати, як політики й політикині працюють у нових умовах, аналізуємо і робимо собі позначки на полях щодо того, в кого які пріоритети, і до кого більш прискіпливо ставиться суспільство. COVID-19 створив для цього безпрецедентні умови, коли дуже добре видно, хто чим дихає.

Вікторія Кобиляцька, 50%

Більше публікацій
Більше публікацій Вікторія Кобиляцька
Більше публікацій Статті