Головна Статті Об’єднуватися й обговорювати цілі: про що йшлося на зустрічі агенцій ООН із жіночими організаціями?

Об’єднуватися й обговорювати цілі: про що йшлося на зустрічі агенцій ООН із жіночими організаціями?

2
1,232

Спільна робота заради кращого майбутнього для жінок, так підсумували зустріч із керівниками агенцій ООН в Україні. За участю представниць жіночих громадських організацій обговорили ідеї, як покращити координацію зусиль у питаннях гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

Під час зустрічі представники ООН та активістки обговорили співпрацю задля посилення спільних дій у різних сферах. Зокрема, в гуманітарному реагуванні, боротьбі з гендерним насильством, підтримці сімей переселенців та допомоги жінкам у громадах на лінії фронту і територіях під тимчасовим військовим контролем Росії.

Читайте також: Україна очолить структуру «ООН-Жінки» в 2023 році

Також дискусія велася довкола питань запобігання та реагування на гендерне насильство, зокрема сексуальне насильство пов’язане з конфліктом, і торгівлю людьми, включно з механізмами співпраці агенцій ООН із жіночими ГО, задля розширення доступу до послуг і допомоги, що надається.

Це зробить наш голос гучнішим, а нас сильнішими

Радниця Українського жіночого конгресу Ірина Дробович, прокоментувала зустріч та зазначила, що ідея такої події назрівала давно. Адже важливо об’єднуватися та обговорювати цілі.

«Наприкінці минулого року я поділилася думками про те, що українським жіночим організаціям варто єднатися у спільних проєктах, адвокаційних кампаніях та у спілкуванні з нашими міжнародними партнерами. Це зробить наш голос гучнішим, а нас сильнішими. Навіть у час війни. Особливо в час повномасштабної війни», написала Ірина Дробович. Мені було за честь представляти позицію українських жіночих організацій щодо питання лідерства та залучення жінок до справедливого розподілу ресурсів та прийняття рішень».

Читайте також: Ірина Дробович: Жіночий рух спрацював і активно діє під час повномасштабної війни

У своїй доповіді Ірина зробила акцент на тому, що співпраця між ООН та українськими жіночими (і не тільки) організаціями має бути вибудована на умовах рівноцінного партнерства. Адже українські жінки успішно врегульовують військові, гуманітарні та соціальні проблеми в Україні, можуть ділитися своїм досвідом.

«А ще більше враження і без перебільшення гордість у мене викликало те, на якому високому рівні діємо ми українські жіночі організації, який професіоналізм демонструємо, яке глибоке розуміння проблем маємо і як конструктивно пропонуємо рішення, аби вирішувати проблеми», підсумувала Дробович.

Пріоритети забезпечення безпеки та підтримка жіночих ініціатив

Ініціаторка та координаторка волонтерського центру «Гідність» Наталія Чермошенцева долучилася до діалогу на тему «Підтримка жінок та жіночих організацій на тимчасово окупованих територіях, тимчасово непідконтрольних територіях, в зонах активних боїв/бойових дій та районах під постійними обстрілами/ударами».

За результатами зустрічі опублікували короткі підсумки. Серед важливого наголошують на системній підтримці спроможності і наданні ресурсної допомоги ОГС, які працюють на даних територіях, а також співпрацюють з неформальними волонтерськими групами. Зокрема важливим є забезпечити безпеку та базові потреби (грошова підтримка, мобільні укриття, засоби захисту, страхування тощо; надати психосоціальну підтримку (як короткотермінову, так і довготермінову).

Також Чермошенцева акцентує увагу на тому, щоб працювати із громадськими організаціями на нещодавно деокупованих, тимчасово окупованих та непідконтрольних територіях. А саме: «посилювати голос жіночих ОГС у процесах ухвалення рішень, забезпечити інформаційну підтримку та дослухатися до голосів людей, щоб їх виклики та досвід були враховані в політиках відновлення».

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті