Головна Статті Україна очолить структуру «ООН-Жінки» в 2023 році

Україна очолить структуру «ООН-Жінки» в 2023 році

2
222

Україна головуватиме в структурі «ООН-Жінки» у 2023 році. Головою виконавчої ради організації обрали постійного представника України при ООН Сергія Кислицю. Про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Сергій Кислиця та Катерина Левченко
Сергій Кислиця та Катерина Левченко

«ООН-Жінки» — провідний орган, який координує роботу системи ООН у питанні гендерної рівності і є допоміжним органом Генеральної Асамблеї ООН.

Інституція сторена рішенням Генасамблеї ООН у 2010 році для прискорення прогресу в питаннях задоволення потреб жінок у всьому світі, підвищення ефективності використання наявних ресурсів і об’єднання мандатів та функцій окремих підрозділів системи ООН, які займалися виключно питаннями гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

Читайте також: Марта Чумало стала першою українкою, яку нагородили премією Улофа Пальме

Сергій Кислиця давно відстоює цінності гендерної рівності. У 2006 –2011 він був членом Керівного комітету Ради Європи з питань рівності жінок та чоловіків.

2012 року працював заступником голови Комісії Ради Європи з питань рівності жінок та чоловіків. У 2014 – 2016 роках головував у Комісії Ради Європи з питань рівності жінок та чоловіків.

Також Сергій Кислиця був співголовою робочої групи з розробки проекту Національної стратегії у сфері прав людини. Та членом Міжвідомчої ради з питань сім‘ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім‘ї та протидії торгівлі людьми.

19 грудня 2019 року його призначили постійним представником України при Організації Об’єднаних Націй. 20 лютого 2020 року Кислиця вручив вірчі грамоти генеральному секретарю ООН, офіційно отримавши повноваження постпреда України при ООН.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті