Головна Статті ОБСЄ: 67% жінок в Україні пережили насильство

ОБСЄ: 67% жінок в Україні пережили насильство

0
511

67% жінок в Україні зазнали насильства, тільки 17% знають, куди звертатися в таких випадках. Про це свідчать результати дослідження ОБСЄ з питань добробуту та безпеки жінок в Україні.

Під час дослідження брали інтерв’ю у понад 15 000 жінок у сімох державах-учасницях ОБСЄ: Албанії, Боснії і Герцеґовині, Молдові, Північній Македонії, Сербії, Україні та Чорногорії.

В Україні в рамках дослідження опитали 2 048 жінок. Результати свідчать про те, що дві третини (67%) українок віком від 15 років зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства.

Найбільшим фактором виявилося фізичне та/або сексуальне насилля з боку партнера, про що повідомляли майже кожні три з десяти опитаних жінок (28%).

Ще одним ключовим висновком стало те, що жінки, чиї партнери брали участь у бойових діях на Сході, частіше ставали жертвами насилля з боку партнера.

«Кожен із нас може щось зробити, щоби попередити або боротися із насильством проти жінок та дівчат. Аби переконатися, що це не залишиться приватною справою, ми всі маємо говорити про насилля, коли стаємо його свідками. Крім того, ми маємо заохочувати чоловіків, а особливо молодь, говорити про цю проблему зі своїми друзями та однолітками, починаючи зі школи та аж до вишів. Для забезпечення життя жінок без насильства ми маємо підтримувати їх, ба більше – надавати їм більше можливостей», – зазначила Серані Зіґель, менеджерка проектів Гендерної секції Секретаріату ОБСЄ.

Насилля проти жінок дуже тісно пов’язане із проблемами з гендерною рівністю, що само по собі витікає з наявності небезпечних стереотипів та ставлення.

Читайте також: Мінсоц: В 2019 році зафіксовано 95 тисяч звернень з приводу домашнього насильства

В Україні 41% жінок вважають що якщо чоловік кривдить свою дружину, то вирішуватися це має в межах родини.

Крім того, жінки часто просто не знають що робити, якщо вони зазнають насилля.

Тільки 17% опитаних вважали себе поінформованими з цього приводу.

«Хоча ми працюємо з правоохоронцями, щоб допомогти їм краще реагувати на випадки насилля, все ж пріоритетом залишається інформаційно-просвітня робота. Боротьба зі стереотипами та інформування людей про те, де саме можна отримати допомогу, – це один із шляхів пропагування культури абсолютної неприйнятності насилля», – зауважила Лілія Грудко, менеджерка програми безпеки людини Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України нещодавно продовжив комплексну програму протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей. Рішення уряду дозволить створити сучасний кол-центр на 169 працівників, де цілодобово та безоплатно одночасно не менш як 16 операторів невідкладно реагуватимуть на випадки домашнього насильства, надаватимуть консультаційну та психологічну допомогу, передаватимуть ці дані у правоохоронні органи для реагування. Також повідомляється, що до спеціального реєстру буде підключено одночасно близько 10 тисяч користувачів, щоб забезпечити міжвідомчий інформаційний обмін між правоохоронними органами, органами прокуратури та Мінсоцполітики.

Як відомо, 25 листопада, в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, у світі розпочалася глобальна акція «16 днів проти гендерного насильства», яка триватиме до 10 грудня – Дня прав людини. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав із 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

50%

Фото Марії Матяшової
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті