Головна Статті Розфарбуй світ у помаранчевий колір: стартує кампанія «16 днів проти гендерного насильства»

Розфарбуй світ у помаранчевий колір: стартує кампанія «16 днів проти гендерного насильства»

0
1,877

25 листопада, в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, у світі розпочинається глобальна акція «16 днів проти гендерного насильства».

Цього дня згадують сестер Мірабель, які були лідерками опозиційного руху в Домініканській Республіці. Жінки боролися проти режиму Рафаеля Трухільйо,  виступаючи під гаслами за  відновлення демократії та дотримання прав людини. За це їх неодноразово ув’язнювали, катували та ґвалтували. У 1960 році Трухільйо наказав їх убити. Сестер побили, задушили і скинули зі скелі. Проте опозиційний рух після цих подій розгорнувся із новою силою, за лічені місяці диктатора скинули.  25 листопада – день убивства сестер Мірабель.

Україна увісімнадцяте приєднується до щорічної міжнародної соціальної кампанії «16 днів проти гендерно зумовленого насильства». Тема цьогорічної кампанії«Розфарбуй світ у помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань». Ця тема має на меті активізацію зусиль громадянського суспільства в боротьбі з сексуальним насильством щодо жінок. Сьогодні ООН пропонує одягнути одяг або аксесуари помаранчевого кольору аби висловити свою солідарність з рухом в ім’я майбутнього, що вільне від насильства стосовно жінок і дівчат. Разом з тим, у багатьох містах світу пройдуть відповідні заходи, а знамениті будівлі будуть підсвічені помаранчевим кольором.

У Києві о 17:00 активісти й активістки влаштують флешмоб із помаранчевими парасольками під гаслом: «Розірви коло насильства». У помаранчевий також підсвітять Пішохідний міст, і зі «Скляного мосту» запустять помаранчеві кульки. У такий спосіб правозахисники хочуть закликати кожного, хто стикнувся з насильством, висвітлювати свою проблему і не залишатись з нею наодинці, пише Українське радіо.

«Це важливо для привернення уваги до проблеми. Якщо про неї не говорити, не візуалізувати, може створитись враження враження, що проблеми не існує. Проте, окрім висвітлення та привернення уваги, важливо мати якісь дієві механізми. Насамперед, це безпечна допомога, яку може отримати постраждала особа. По-друге, мають бути відповідні заходи щодо покарання, що у подальшому стримувало б потенційних кривдників, показувало, що домашнє насильство  — це злочин, і є адекватні санкції та покарання», — пояснила віце-президентка громадської оганізації «Ла Страда» Катерина Черепаха.

Правозахисниця зазначила, що «Україна зробила певний крок вперед у зв’язку з прийняттям закону, внесенням змін до Кримінального кодексу, багато робиться для того, щоб функціонували сервіси, але сказати, що це все працює ідеально, що немає чого вдосконалювати і покращувати, на жаль, не можна».

«У нашій організації працює національна гаряча лінія з питань попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Статистика звернень, які роками надходять на гарячу лінію, свідчить про те, що проблема актуальна і є дуже велика кількість проблем, з якими стикаються постраждалі. За 10 місяців цього року до нас надійшло більше 17 тисяч звернень. Близько 98% від всієї кількості звернень стосуються саме домашнього насильства. Найпоширенішими проблемами є нереагування відповідних служб, те, що люди бояться звертатися до правоохоронних органів або не знають, як це зробити, відчувають певний сором. Крім того, справді бракує відповідних сервісів, які б надавали допомогу постраждалим», — розповіла Катерина Черепаха.

Більше дізнатися про кампанію можна тут.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України нещодавно продовжив комплексну програму протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей. Рішення уряду дозволить створити сучасний кол-центр на 169 працівників, де цілодобово та безоплатно одночасно не менш як 16 операторів невідкладно реагуватимуть на випадки домашнього насильства, надаватимуть консультаційну та психологічну допомогу, передаватимуть ці дані у правоохоронні органи для реагування. Також повідомляється, що до спеціального реєстру буде підключено одночасно близько 10 тисяч користувачів, щоб забезпечити міжвідомчий інформаційний обмін між правоохоронними органами, органами прокуратури та Мінсоцполітики.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті