Головна Статті Олексій Резніков: Нині у ЗСУ служить майже 60 тисяч жінок

Олексій Резніков: Нині у ЗСУ служить майже 60 тисяч жінок

1
861

Перехід нинішньої війни у війну технологій створює більше можливостей для жінок щодо самореалізації у війську. Так, нині у ЗСУ служить майже 60 тисяч жінок. Про це міністр оборони України Олексій Резніков заявив під час VI Українського жіночого конгресу.

«У ЗСУ нині 59 тисяч 786 жінок, з яких 41 тисяча – це військовослужбовці, і майже 19 тисяч – цивільні працівниці, які так само несуть службу. У бойових діях буруть участь близько 5 тисяч жінок, із яких приблизно 10% долучилися до сил територіальної оборони. З лютого загинула 101 жінка, зникли безвісти – 50, поранені – більше 100. Понад 350 жінок були відзначені державними нагородами, дві з них – Інна Дерусова та Катерина Ступицька – нагороджені званням Героїв України посмертно», – розповів Олексій Резніков.

Читайте також: Виклики для жінок у армії: хто винен і що робити?

Міністр також зазначив, що на кінець липня у ЗСУ було 38 тисяч 629 військовослужбовиць. І додав, що сучасні війни – це технології, тож жінки нині можуть добре реалізувати себе у війську.

«Традиційними жіночими сферами у війську були медицина, зв’язок, діловодство, фінанси, адміністрування. Але ще перед великою навалою в учбових центрах уже всюди працювали дівчата-інструкторки. Сьогодні війна – це логістика, БПЛА, засоби зв’язку, тактична розвідка тощо. І в цій сфері українські жінки і дівчата можуть дуже добре реалізовуватися. Сучасна війна переходить з конвенційної у війну технологій. І фізичні відмінності нівелюються технічними рішеннями. Вже сьогодні оператор БПЛА може сидіти в Києві, а в Бахмуті забезпечити виконання бойового завдання від розвідки з координації артилерії і нанесення уражень», – сказав Резніков.

Він також розповів, що наразі завершує роботу група Міноборони, яка відпрацьовує моделі бронежилетів для жінок.

Читайте також: Жіночі бронежилети: непотрібна забаганка чи турбота?

«Моделі бронежилетів проходять випробування, їх готові робити українські виробники. Як тільки випробування завершаться, ми готові їх замовляти і купувати. Аналогічна ситуація і з формою для жінок. Пам’ятаємо історію з парадом на підборах, тому хочемо все перевірити», – зазначив міністр.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті