Головна Статті Військовий парад: взуття замінили, але «жіноча коробка» поки залишиться

Військовий парад: взуття замінили, але «жіноча коробка» поки залишиться

1
859
Нові туфлі для курсанток. Фото: Соломії Резнік

Курсанткам, які крокуватимуть на параді до Дня Незалежності, замінять взуття. Про це пише Жіночий ветеранський рух.

«Якби не публічний розголос, тисячі публікацій у соцмережах людей, яким не байдуже як виглядає українська армія, якби не увага українських та світових ЗМІ навряд чи найвище військове керівництво вислухало думку курсанток, які крокуватимуть на військовому параді.

Саме наша увага до питання підборів на військовому параді привела на зустріч Міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ до курсанток. Наші посестри кажуть, що їх вислухали і вже запропонували взуття, у якому комфортно», – йдеться у повідомленні.

У коментарях жінки також зазначають, що доцільно взагалі переглянути норми та прибрати спідницю із форми для військовослужбовиць як «непотрібний одяг для військової сфери».

Вікторія Арнаутова, радниця Головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань, зазначає, що таке взуття, безперечно, більш вдале для марширування на параді, ніж туфлі або черевики на підборах.

«Це однозначно позитивний крок у вирішенні ситуації із парадним жіночим взуттям», – говорить вона.

Щоб надалі уникати таких негараздів, то, на її думку, в армії потрібно укріплювати мережу гендерних радників та радниць в середині інституцій – тільки це допоможе виявляти проблеми задовго до того, як вони отримають публічний розголос. Необхідно залучати радників з гендерних питань ще на етапі розробки форменого одягу і взуття, а також підвищувати кваліфікацію відповідних фахівців у галузі речового забезпечення.

Друге питання, яке порушують громадські активістки та гендерні експертки у зв’язку з військовим парадом, це існування окремої «жіночої коробки», адже згідно зі стандартами НАТО жінки й чоловіки крокують на параді разом.

«Безперечно, коробки не мають бути сегрегованими. Коли жінки й чоловіки діють як єдина команда, то це і покращує бойовий дух, і сприяє згуртованості Збройних сил. Проте поки що це питання дискутується», – говорить вона.

Читайте також: Офіс Віцепрем’єрки: Взуття на підборах несумісне з боєздатністю

Нагадаємо, Міноборони України опублікувало фото тренувань військовослужбовиць до параду Незалежності. Стройовий крок бійчині відтреновували у взутті на підборах.

Соціальні мережі розкритикували таке взуття учасниць параду, апелюючи до сексизму та недієздатності армії «на підборах».

Згодом депутатка Марина Бардіна писала, що взуття на високих підборах змінять на інше, схоже на осінні ботики.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті