Home Анонси Онлайн-дискусія «Післявиборче: відверто про гендерну рівність в партіях і радах»: 19 листопада, 16.00

Онлайн-дискусія «Післявиборче: відверто про гендерну рівність в партіях і радах»: 19 листопада, 16.00

1
145

Місцеві вибори  25 жовтня 2020 року вперше відбувалися за новим Виборчим кодексом, який передбачав застосування «гендерної квоти». Квота – це вимога до партій дотримуватись черговості у списках кандидатів, зокрема закон вимагає, щоб в кожній п’ятірці партійного списку було не менше двох осіб однієї статі. Така норма діяла для виборів у громадах із кількістю 10 тисяч і більше виборців, а також для виборів до обласних рад, районних та районних у місті рад. У результаті її застосування до місцевих органів самоврядування мало би потрапити не менше 40% жінок.

Однак чи спрацювали  гендерні квоти на різних рівнях і на яких рівнях найбільш оптимально? Якими були настрої напередодні місцевих виборів і якими є перші результати?  Якою є справжня ситуація з доступом жінок до ресурсів партій в Україні?

Обговорити ці питання буде можливість 19 листопада на наступній з серії онлайн-розмов про місцеві вибори і жінок в українській політиці.

У розмові візьмуть участь:

Інна Совсун, народна депутатка IX скликання

Наталя Коваль, депутатка Хмельницької обласної ради 

Ірина Суслова, народна депутатка VIII скликання

Ольга Алтуніна, депутатка Слов’янської міської ради 

Віта Думанська, координаторка руху «Чесно»

Ольга Коцюруба, старша радниця з юридичних питань Громадянської мережі Опора

Леся Ганжа, головна редакторка проєкту Жінки – це 50% успіху України

Оксана Косенко, координаторка проєктів ПРООН в Україні

Формат події – zoom з трансляцією на facebook.  

Тривалість події – 1,5 год. Старт о 16.00.

Реєстрація за посиланням

Захід ініційовано ПРООН в Україні в рамках проєкту «Посилення участі жінок в політиці на регіональному рівні» за фінансової підтримки Королівства Норвегії та відбудеться у партнерстві з Національним демократичним інститутом (НДІ) і громадським рухом ЧЕСНО,  інформаційну підтримку забезпечує проєкт «Жінки – це 50% успіху України».

Ініціатива «Посилення участі жінок в політиці на регіональному рівні» має на меті збільшити масштаб і ефективність участі жінок в  місцевій політиці, управлінні місцевими громадами, адвокатуванні потреб соціально вразливих груп. Задля цього до липня 2021 року буде забезпечено:

  • офлайн і онлайн навчання для політично і громадсько активних жінок, щоби збільшити грамотність участі в політичних процесах,
  • доступ до спільноти жінок-однодумців для обміну досвідом, порадами, контактами, інформацією, знаннями, підтримкою,
  • інформаційну кампанію для зміни поведінки професійного і близького оточення жінок, – яке підтримує їх у політичній і громадській активності.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси