Головна Анонси Онлайн-дискусія «Українські мігрантки: між особистим життям і боротьбою за власні права»: 16 жовтня

Онлайн-дискусія «Українські мігрантки: між особистим життям і боротьбою за власні права»: 16 жовтня

0
488

У суботу, 16 жовтня, журнал «Спільне» запрошує на онлайн-дискусію «Українські мігрантки: між особистим життям і боротьбою за власні права». 

Розмова про становище українських мігранток за кордоном відбудеться з нагоди перегляду документального фільму «Італійський щоденник Ольги» української режисерки Олени Федюк, який оприявнює проблеми, з якими стикаються українські мігрантки.

Про фільм:

Життя української мігрантки Ольги могло би стати сюжетом кількох теленовел, водночас, це звична історія життя багатьох українських мігранток, котрі працюють у доглядовому секторі в Італії. Цей фільм – близький погляд на одну із табуйованих тем сучасності: особисте життя мігрантів та мігранток.

Про дискусію:

Міграція, спричинена економічною кризою, втратою робочих місць та низькими зарплатами, стала одним із найбільш знакових процесів пострадянської України. З одного боку вона займає важливе місце у пазлі демографічних втрат, з іншого – грошові перекази мігрантів та мігранток становлять вагому частину валютних надходжень до країни.

Значну частину міграційного потоку складають українські жінки, які працюють доглядальницями у багатших європейських країнах, допомагаючи тим справитися з кризою піклування (care crisis) – наслідком старіння населення та його недостатньою соціальною підтримкою.

У таких структурних умовах українки підтримують свої сім’ї, котрі залишилися в Україні, намагаються влаштувати особисте життя і часом борються за власні права. Саме про ці теми – такі різні, але поєднані міграцією – ми поговоримо на дискусії після перегляду документального фільму «Італійський щоденник Ольги».

Подія відбудуться онлайн, на платформі ZOOM. Для участі заповніть коротку анкету.

У розмові візьмуть участь:

  • Олена Федюк, режисерка, соціальна антропологиня;
  • Марта Чумало, феміністка, співзасновниця, заступниця голови, керівниця проектів і психологиня Центру «Жіночі перспективи»;
  • Руслана Побережник, медсестра, психолог розвитку дітей, доглядальниця за літніми людьми та дітьми у Польщі, одна з лідерок новоствореної профспілки українок-доглядальниць;
  • Марта Романків, міждисциплінарна художниця, стипендіатка «Гауде Полонія» у Варшаві, ініціаторка створення профспілки українок-доглядальниць у Польщі.

Модераторка – Оксана Дутчак, співредакторка «Спільного», дослідниця Центру соціальних і трудових досліджень.

За кілька годин до розмови усі зареєстровані учасники/-ці отримають на електронну пошту посилання для перегляду стрічки, обговорення котрої почнеться о 13:00.

Якщо у вас є додаткові запитання чи коментарі, пишіть організаторам на пошту: [email protected] або на сторінку у Facebook.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси