Головна Статті «Перший переважно жіночий»: в новому уряді Албанії 12 із 16 міністрів – жінки

«Перший переважно жіночий»: в новому уряді Албанії 12 із 16 міністрів – жінки

2
133
Список міністрів нового уряду Албанії, інфографіка Euronews
Список міністрів нового уряду Албанії, інфографіка Euronews

Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама презентував новий Кабінет міністрів, у якому 12 із 16 посад обійматимуть жінки. Це рекордна кількість жінок в уряді для країни, повідомляє BalkanInsight.

Новою спікеркою парламенту стане Ліндіта Нікола.

Вісім із 12 міністерств очолять жінки: Міністерство юстиції, Міністерство фінансів, Міністерство енергетики та інфраструктури, Міністерство охорони здоров’я і соціального забезпечення, Міністерство Європи та закордонних справ, Міністерство сільського господарства, Міністерство культури та Міністерство туризму.

Жінки також отримали 4 посади «міністерок без портфелів», зоною відповідальності яких є такі напрямки: відносини з парламентом, захист підприємництва, проблеми молоді та дітей, стандарти та послуги.

Медіа уже назвали уряд Еді Рами «first mainly female», «перший переважно жіночий».

Читайте також: Новий уряд Ізраїлю: 27 міністрів, з них дев’ять – жінки

Вибори в Албанії відбулися у квітні. 57-річний Еді Рама отримав перемогу, хоча був звинувачений у тому, що вибори виграв через застосування адмінресурсу та використовував тактику залякування виборців.

Рама визнав, що розподіл посад в державному секторі між членами правлячої партії і їхніми родичами мало місце в албанській політиці. Водночас він зазначив, що особисті інтереси часто є основним мотивом участі людей в політиці і що цю практику потрібно змінювати.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті