У соціальних мережах розгорнули кампанію з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію. З’явився навіть відповідний хештег з проханням підписувати петицію на сайті президента України. Документ закликає ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству. Звернення вже підтримали низка відомих діячок, діячів та громадських організацій.
«Сьогодні ми починаємо челлендж #підпишипетицію. Ми просимо вас розповісти, чому для вас важливо підписати петицію проти домашнього насильства, або чому ви її підписали. А також тегнути 5 подруг чи друзів. Я підписала петицію за ратифікацію Стамбульської конвенції, бо хочу аби сім’я нарешті стала місцем, де підтримують і люблять, а не б’ють та ґвалтують. Я підтримую жінок, що опинились у пеклі кола насильства», — пояснила співзасновниця й очільниця громадської організації «Інсайт» Олена Шевченко.
Журналістка, письменниця, блогерка, консультантка з комунікацій Зоя Казанжи також долучилася до ініціативи, написавши колонку для видання «Повага».
Співачка Саша Кольцова опублікувала свою світлину з синцем на обличчі, який виник після планової операції.
«Я щаслива жінка. Мені вдавалося вирватися з токсичних стосунків. Вдавалося почати заново. Не відразу. Не без шрамів. Не без втрат. Але я не можу бути щасливою до кінця, поки мільйони жінок терплять приниження, страждають від маніпуляцій, виживають на аліменти і приховують синці від побоїв під довгими рукавами сорочок. Не можу. І тому я прошу кожного, кому не все одно, підписати петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції та допомогти мільйонам жінок хоча б на кілька сантиметрів відійти від краю прірви, де вони опиняються, кожного дня переступаючи через поріг своїх домівок», — закликала директорка Фонду Олени Пінчук Ольга Руднєва.
Засновниця компанії «Медіа Ритм» Анастасія Герасименко розповіла про історію своєї бабусі, яка потерпала від насильства.
Відома українська реп-виконавиця Альона Альона записала відеозвернення про домашнє насильство в Україні та необхідність негайно його зупинити.
«Давайте зробимо це разом. Усе в наших руках», — закликала менеджерка з організаційного розвитку Освітнього дому прав людини в Чернігові, координаторка проектів Дарина Мекшун.
Стамбульська конвенція є першим документом, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством стосовно жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.
Також, згідно з конвенцією, кримінальному або іншому правовому покаранню повинні підлягати і сексуальні домагання (харасмент). У документі також наводиться визначення «гендерно обумовленого насильства».
Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року, однак досі не ратифікувала її. Проект Закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, вносився до українського парламенту в листопаді 2016 року і не набрав необхідної кількості голосів. Попри те, що в документі йдеться про важливі та актуальні питання, конвенція продовжує викликати гострі дискусії і досі не є ратифікованою.
Наразі під петицією вже вдалося зібрати понад 20 тисяч підписів. Долучитися й підписати можна тут. Збір підписів закінчується через 11 днів.
50%