Головна Статті Погроза спаленням: хто і чому вдається до тиску на депутатку Юлію Лимар

Погроза спаленням: хто і чому вдається до тиску на депутатку Юлію Лимар

3
714

У Києві захисники довкілля спалили опудало, підписавши його, що це нібито «депутатка, яка заважає захищати зелені зони та створювати заказники». Про це йдеться на сторінці Київського еколого-культурного центру.

Скриншот із фейсбуку Київського еколого-культурного центру

За словами активістів, опудало символізує депутатку Київради, членкиню фракції «Удар». Екологи не назвали імені політикині, зазначивши, що «всі знають, хто це».

Перед цим на сторінці КЕКЦ звинувачували депутатку Юлію Лимар у лобіюванні інтересів забудовників.

Київрада акцію розцінила як погрозу вбивством та перешкоджання діяльності депутатки

Журналістка Вікторія Чирва зазначила, що важливо реагувати на такі погрози та звертатися до правоохоронців.

«Я не знаю, чим Юля так дошкулила цим активістам, але варварські методи доби середньовічної інквізиції в Україні вважаю неприпустимими. Це не жарт і не дрібне хуліганство. По суті, таким чином вони заявили, що бажають людині смерті. І невідомо, чого ще можна від них очікувати — може, вони ладні перейти межу і дійти до фізичної розправи над реальною людиною. Тут точно варто звернутися до правоохоронців», — прокоментувала Юлія Чирва.


Читайте також: Велика Британія каратиме компанії за мізогінний контент в інтернеті


У Київській міській раді акцію також розцінили як «погрозу вбивством» та звернулися в поліцію. Зокрема, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко під час пленарного засідання зробив публічний депутатський запит до Головного управління Національної поліції в Києві щодо порушення кримінального провадження за двома статтями Кримінального Кодексу України: погроза вбивством та перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради.

«Найбільш цинічною є приписка до вказаного повідомлення – «чудово горить». Я звертаюсь на сьогодні до всіх свідомих киян – це перебір, який виходить за межі здорового глузду», — наголосив Володимир Бондаренко.

Людяно і чесно — критикувати вчинки і рішення, а не залякувати спаленням

Депутатка Київради Євгенія Кулеба також виступила на захист Юлії Лимар. Кулеба зазначила, що, коли існують розбіжності у поглядах, можна критикувати колег та колежанок, але «перехід на особистості, залякування, приниження є неприйнятним». Також депутатка пригадала ситуації, коли їй погрожували.

«Людяно і чесно — критикувати вчинки і рішення, а не залякувати спаленням. Я маю свій дуже важкий досвід: за час моєї активної роботи в Києві, ще з 2014 року мене багато разів лякали розправою, обмальовувати машину, підпалювали дім, в якому я живу, влаштовували проплачені мітинги під домом, де я живу з дітьми, замовляли на мене «чорнуху». Тому я прекрасно знаю, що таке неприйнятна поведінка», написала Євгенія Кулеба.

Політикиня також закликала представників Київського еколого-культурного центру вибачитися перед Юлією Лимар:

«Я вважаю таку комунікацію неприйнятною. Це приниження гідності особистості закликаю КЕКЦ видалити пост, вибачитися перед Юлею і далі працювати задля добробуту міста! Вірю, що це емоційний вчинок, помилка. Люди можуть помилятися, просто потрібно вміти визнавати свої помилки та вибачатися!»

«Подумайте над екологією власної поведінки»

У свою чергу, політолог Євген Магда порадив активістам звернути увагу на екологічність своїх дій.

«Група екологів спалила опудало депутатки Київради Юлії Лимар. Та начебто заважає їх роботі. Оскільки я знаю Юлю понад 20 років як людину принципову, то раджу окремим персонам подумати над екологією власної поведінки. Бо подібні речі — це багно та гидота», зауважив політолог.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті