Головна Статті Прем’єрка Естонії: Ми бачимо початок кінця цієї війни

Прем’єрка Естонії: Ми бачимо початок кінця цієї війни

2
492
Кая Каллас

Прем’єрка Естонії Кая Каллас у інтерв’ю для Associated Press виступила на підтримку України та заявила, що Захід не повинен піддаватися ядерним погрозам Москви чи передчасним мирним пропозиціям. Натомість треба продовжувати підтримувати Україну, коли вона бореться за те, щоб очистити окуповані території від російських солдатів.

Каллас зауважила, що останнім часом «дуже небезпечні» заклики до перемовин і миру в Україні надходять від «видатних людей».

Вона не назвала нікого на ім’я, але її коментарі прозвучали через день після того, як генеральний директор Tesla Ілон Маск опублікував у Twitter пропозицію щодо «мирної угоди», яка викликала шалений спротив в українців.

Читайте також: Кая Каллас: Татова донька, що живе власним розумом

В інтерв’ю прем’єрка нагадала про радянську окупацію Естонії, під час якої значну частину політичної та суспільної еліти країни було ув’язнено, депортовано або вбито.

«Навіть якщо буде мир, це не означає, що людські страждання на цих територіях припиняться», – наголосила вона.

Кая Каллас
Кая Каллас

Кая Каллас згадала про оголошення призову у Росії до військової мобілізації резервістів та погрози Путіна застосувати ядерну зброю. Та відзначила, що такі погрози слід сприймати серйозно, але не в тому сенсі, що пора здаватись, а що буде відповідь.

«Ядерні держави світу дали дуже чіткий сигнал РФ: «Якщо ви використаєте (ядерну зброю), дороги назад не буде», – заявила вона.

Каллас висловила сподівання, що невдачі РФ на полі бою в Україні, внутрішній опір військовій мобілізації Москви та наростання критики з боку союзників Путіна означають, що «ми бачимо початок кінця цієї війни».

За словами Каллас, рішення призвати резервістів «має на меті залякати, але воно також демонструє ознаки паніки з російської сторони».

Що відомо про прем’єрку Естонії?

Кая Каллас – прем’єр-міністерка Естонії. Лідерка Партії реформ із 2018 року.  У 2010 році приєдналася до «Партії реформ», а в 2011 була вперше обрана до естонського парламенту.

Із 2014 по 2018 роки Каллас була депутаткою європейського парламенту в складі «Альянсу демократів та лібералів за Європу», де входила до комітету з промисловості, досліджень та енергетики і була запасною членкинею комітету з внутрішнього ринку й захисту прав споживачів.

Вона також обіймала посаду заступниці голови делегації в комітеті з парламентського співробітництва ЄС-Україна, була членкинею міждепутатської групи Європарламенту з цифрового порядку денного й віцеголовою молодіжної групи.

Каллас неодноразово висловлювалася на підтримку України та була однією із перших політикинь, хто закликав ЄС припинити видачу туристичних віз росіянам. Вона відзначила, що наявність візи до ЄС – це привілей, а не право людини.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті