Головна Статті Рада схвалила в першому читанні законопроєкт, що скасовує розподіл дівчат і хлопців на предметі «Захист України»

Рада схвалила в першому читанні законопроєкт, що скасовує розподіл дівчат і хлопців на предметі «Захист України»

1
1,000

Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроєкт, який скасовує розподіл у навчанні для хлопчиків і дівчаток у предметі «Захист України». Про це написала народна депутака Ірина Геращенко.

Законопроєкт №11092 щодо удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки підтримав 291 народний депутат. Тепер законопроєкт ще мають підтримати у другому читанні, перш ніж хлопці та дівчата зможуть на рівних навчатися поводження зі зброєю і тактичної медицини.

«Наразі предмет «Захист України», що є в шкільній програмі ще з радянських часів, і за радянською традицією до цього предмета застосовуються дискримінаційні норми щодо статі й гендеру.

Україну сьогодні боронять чоловіки та жінки на рівних, більше 50 тисяч жінок у лавах ЗСУ.

291 народних депутатів підтримали усунення дискримінаційних норм щодо навчання хлопчиків і дівчаток захисту України. Їх праву навчатися поводженню зі зброєю, тактичній медицині, однаковим програмам по «Захисту України», — написала Геращенко.


Читайте також: Захист і повага: про що говорили на форумі, присвяченому ролі жінок у досягненні миру


Ініціатором законопроєкту був депутат із фракції «Слуга народу» Роман Грищук. За його словами, ухвалення документу дозволить дівчатам і хлопцям на рівних вивчати предмет «Захист України».

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що він має сприяти розвиткові початкової загальновійськової підготовки як основи підготовки громадян України до національного спротиву.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті