Головна Відео «Рада жіночих ініціатив» запустила курс лекцій із протидії сексизму

«Рада жіночих ініціатив» запустила курс лекцій із протидії сексизму

Громадська організація «Рада жіночих ініціатив» запустила відеокурс лекцій «Як сучасній жінці протидіяти проявам сексизму?». Наразі вже є шість відео, які можна подивитися на Youtube-каналі РЖІ. Лекції читають очільниця «Ради жіночих ініціатив» Ольга Неманежина та юристка і гендерна експертка організації Марія Максимкова.

«Ми створили цей курс, тому що я сама це проходила і досі стикаюся з різними проявами сексизму. Також зустрічаюся з багатьма жінками, які працюють місцевими депутатками, держслужбовицями, є членкинями політичних партій. Вони часом розповідають про жахливі речі – побиття, шантаж, погрози розправою над близькими тощо. І не знають, що робити в таких випадках, не вірять, що за таке є відповідальність, і що суди працюють. Вони бояться за своє життя та близьких, їм страшно втратити роботу», – розповіла Ольга Неманежина.

Читайте також: Ольга Неманежина: «Якщо я зараз промовчу, то мене «з’їдять»

За її словами, спочатку було складно обрати формат, систематизувати інформацію та виділити різні прояви сексизму й пояснити, як потрібно протидіяти.

«Ідея була в тому, щоб допомогти жінкам зрозуміти, в якій саме ганебній ситуації вони перебувають, зорієнтуватися, заспокоїтися та зробити всі необхідні кроки, щоб максимально з честю та гідність вийти з таких ситуацій, поставити кривдника на місце, а в окремих випадках – щоб він поніс покарання. Ми взяли найпоширеніші форми: доброзичливий сексизм, ворожий сексизм, харазмент, наклеп, погрози та напад. Також у кожному відео є конкретні приклади, щоб легше було зрозуміти, що саме відбувається», – пояснила Неманежина.

Вона також додала, що ганебні ситуації, про які йдеться у відеороликах, дуже часто відбивають у жінок бажання йти в політику або займати керівні посади.

«Тому що жінка, яка вирішила вийти за рамки «дозволенного жіночого місця» на «чоловіче поле», проходить всі кола пекла, а витримати таке дуже важко. Саме тому наш курс допоможе зрозуміти, як протидіяти всім цим ганебних вчинкам. Як правило, все починається з доброзичливого та ворожого сексизму. Особливо треба звернуту увагу на доброзичливий, адже нерідко жінки не розуміють, що це призводить до меншої заробітної платі та гальмує розвиток кар’єри», – наголосила очільниця «Ради жіночих ініціатив».

Читайте також: Політичні жарти, за які варто бити по губах

Крім лекцій представниці громадської організації також готові проводити тренінги по всій Україні й допомагати жінкам готувати необхідні документи для правоохороних органів і судів.

«Ми плануємо додати до нашого курсу відео з психологинею, яка навчить, як саме впоратися з проявами сексизму, харазменту, агресією», – підсумувала Неманежина.

Звернутися до організаторів із пропозиціями чи проханнями можна, написавши на електрону адресу cwi.org.ua@gmail.com або на Facebook-сторінку.

Нагадаємо, що в Україні триває кампанія проти насильства щодо політично активних жінок #НеЦінаПолітики/#NotTheCost. Її організував Національний демократичний інститут (НДІ) за ініціативи голови Ради директорів НДІ Мадлен Олбрайт в рамках глобальної кампанії #NotTheCost. Якщо ви є активісткою чи політикинею і зіткнулися із проявами насильства, то закликаємо вас написати про це – заповнити форму й долучитися до кампанії. Умови участі передбачають, що анкету можна заповнити анонімно.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Вікторія Кобиляцька
Більше публікацій Відео