Головна Статті Рух Veteranka запустив подкаст про жінок на бойових посадах

Рух Veteranka запустив подкаст про жінок на бойових посадах

2
1,128

Рух Veteranka запустив свій перший подкаст «На рівні». Таким чином в організації хочуть розповісти про різні військові спеціальності воячок, які на рівні з чоловіками служать на передовій лінії фронту.

Подкаст побудований на інтерв’ю із захисницями. Розмови записували телефоном, коли військовслужбовиці були на навчаннях на полігоні, перед бойовим завданням у бліндажі, у місцях постійної дислокації, на передовій.


Читайте також: Юлія Кіріллова: Жінки прийшли у ЗСУ не за пільгами чи гарантіями, вони — ідейні воячки


«Попри нестачу кадрів, жіноча служба часто лишається для війська скоріш виключенням, але використання потенціалу потребує і умов: рекрутинг, освітня система, побут — усе для жінок ускладнене. Натомість жінкам видають чоловічу форму фантастичних 60-х розмірів, порушують їхні права та кордони, загрожують їхнім мотиваціям у військоматі та на радянських шикуваннях. Тому необхідно підтримувати видимість та чути голоси жінок, які успішно прорвались на військову службу. Подкаст — це один із потужних майданчиків, аби тебе почули і чоловіки, і жінки», — пояснює очільниця руху Veteranka Катерина Приймак.

П’ять історій про бійчинь на передовій

Героїнями перших п’яти випусків стали бійчині, які складають ті самі 5 тисяч жінок, що перебувають на передовій. Це захисниці, які дають відсіч ворогові як із 2014, так і з 2022 року, воюють на найзапекліших напрямках — це Луганщина, Херсонщина, Донеччина, Харківщина. Запоріжжя.

Уже є подкаст про штурмовичку, лідерку руху Veteranka Андріану Арехту, яка повернулася у військо після важкого поранення.

Також є запис про першу в історії України командирку артпідрозділу ЗСУ, артилеристку Любов Плаксюк.

Крім того, є випуск про одну з перших саперок української армії Ольгу Прищепу «Кобру».

Також можна послухати подкаст про відому журналістку, письменницю, яка обіймає посаду марксмен в армії, Олену Білозерську.

І подкаст про аеророзвідницю Світлану «Госпожу».  

У кожному випуску бійчині щиро розповідають про домагання у війську, бійки з офіцерами, сексизм у військоматі, поради як відстояти кордони, як спілкуватися з ветеранами та ветеранками тощо. Особливістю епізодів стала рубрика «Журнал обліку сексистів», де захисниці відповідають на різкі висловлювання жінок та чоловіків щодо служби жінок в армії.

Подкаст можна прослухати на ютуб-каналі руху Veteranka, популярних подкаст-платформах. А згодом подкасти будуть на українських майданчиках — NV подкаст та Мегого.

Фото на головній — Командування Об’єднаних Сил ЗСУ

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті