Головна Статті Рут Гінзбург стала першою жінкою, удостоєною церемонії прощання в Капітолії

Рут Гінзбург стала першою жінкою, удостоєною церемонії прощання в Капітолії

0
494

Суддя Верховного суду США Рут Байдер Гінзбург, яка померла від раку 18 вересня, стала першою жінкою, удостоєною церемонії прощання в Капітолії. Труну з тілом Гінзбург встановили в Національному скульптурному залі Капітолію на тій же дерев’яній платформі, що була побудована для труни президента Авраама Лінкольна після його вбивства в 1865 році, повідомляє Голос Америки.

На церемонії були присутні президент США Дональд Трамп, кандидат в президенти Джо Байден, спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі, віце-президент Майк Пенс та інші поважні особи.

Попередні два дні труна стояла біля будівлі Верховного суду, де з покійною могли попрощатися громадяни США.

Цього тижня на Арлінгтонському національному кладовищі, штат Вірджинія, відбудеться закрита церемонія поховання судді. Її чоловіка Мартіна Гінзбурга було поховано там же в 2010 році.

Рут Гінзбург було 87 років. Вона є дочкою емігранта з Одеси й стала другою жінкою – членкинею Верховного суду США.

Упродовж 27 років (починаючи з серпня 1993 року) на посаді судді вона невтомно боролася за справедливість та гендерну рівність. 17 вересня Національний центр Конституції США нагородив Гінзбург медаллю Свободи за її зусилля у «просуванні свободи та рівності для всіх».

Читайте також: Суддя Верховного Суду США Рут Гінзбург: Жінкам місце скрізь, де ухвалюють рішення

На своїй посаді вона стала символом ліберального крила Верховного суду США. За її участі були прийняті рішення, які скасували заборону на аборти, підтвердили конституційність одностатевих шлюбів й права расових меншин. Вона була послідовною борчинею за гендерну рівність.

Рут була своєрідною іконою в Америці. З її зображенням можна купити майки, сумки, подушки та навіть ляльку в мантії. Про неї зняли документальний та художній фільми.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті