Головна Статті «Сміливі заради майбутнього»: як жінки долають соціальні виклики у війську та волонтерстві

«Сміливі заради майбутнього»: як жінки долають соціальні виклики у війську та волонтерстві

2
575
Учасниці круглого столу «Реалії війни в Україні: жінка і соціальні виклики»
Учасниці круглого столу «Реалії війни в Україні: жінка і соціальні виклики»

Вирішення значної частини соціальних викликів, із якими стикається українське суспільство унаслідок повномасштабної війни та супутніх криз, залежатиме від участі та рішучості жінок.

На цьому наголошували учасниці круглого столу «Реалії війни в Україні: жінка і соціальні виклики», який пройшов в Укрінформі.

«Жінки займають особливе місце в нашому суспільстві. І значна  частина викликів, із якими ми стикається наше суспільство, буде так само залежати від жіночої участі, від рішучості нас, жінок», — зазначила президентка Асоціації соціального розвитку через право, генеральна директорка благодійного фонду Інна Силантьєва.

Інна Силантьєва
Інна Силантьєва

«Сміливі заради майбутнього»

Щоб підкреслити роль жінок та їхній внесок у розвиток країни, благодійний фонд Інна Силантьєвої втілив проєкт «Сміливі заради майбутнього». У межах проєкту розповідають про жінок, чиї історії дивують і надихають.

Головна редакторка Української соціальної медіагрупи Ганна Швець зауважила, що два місяці поспіль «знайомилися, зустрічалися і спілкувалися з жінками, які своєю справою, своєю щоденною роботою наближають перемогу». Учасницями проєкту стали війсковослужбовиці, волонтерки, медикині, активістки.

круглого столу «Реалії війни в Україні: жінка і соціальні виклики»
Круглий стіл «Реалії війни в Україні: жінка і соціальні виклики»

Учасниця проєкту, лікарка, медична волонтерка, блогерка Наталія Лелюх, яка працює на деокупованих територіях, розповіла, що як доброволиця побувала у більш ніж 250 населених пунктах, де надавала медичну допомогу.

«Їжджу або по домовленості з громадами, або ми приїжджаємо туди, де тільки що відбулася деокупація, і просто надаємо допомогу цивільним», — сказала вона, зауваживши, що 80% пацієнток на цих територіях — жінки.

Лелюх розповіла, що нещодавно відвідала Херсонщину, і найважчим для неї стало те, що у людей змінився настрій.

«Коли ми вперше приїхали на Херсонщину, ще в листопаді минулого року, це було щось дуже світле — люди були всі дуже радісні, було перше оце «наші приїхали, наші приїхали». Зараз там знову важко: знову плачуть, знову бояться. Там постійно гримить на горизонті, і мене дуже лякає те, що, коли приїжджали після деокупації у села на Київщині, там гуляли діти, а на Херсонщині дітей немає», — наголосила Лелюх.

Круглий стіл «Реалії війни в Україні: жінка і соціальні виклики»
Круглий стіл «Реалії війни в Україні: жінка і соціальні виклики»

Ми переможемо будь-кого. Головне — подолати в собі стереотипи

Водночас військовослужбовиця ЗСУ Тетяна Локацька переконана, що українські жінки здатні перемогти будь-якого ворога.

«За ці півтора року я ще більше зрозуміла, ніж у 2014-му, коли була у волонтерстві і журналістиці на війні: жінки стільки можуть в Україні, особливо коли їх розізлити! Ми переможемо будь-кого. Головне — подолати в собі стереотипи», — зазначила Локацька.

Читайте також: 85% українців і українок позитивно ставляться до жінок, які служать у ЗСУ — опитування

Своєю чергою начальниця юридичного управління ДСНС Олена Кулеба зауважила, що у системі Державної служби з надзвичайних ситуацій, де особовий склад налічує понад 70 тисяч, 20% становлять жінки. Серед них є психологині, кінологині, водолазки-піротехнікині, хімікині, працівниці підрозділів по роботі зі ЗМІ тощо.

«Із цих 20% жінок майже 19% — це керівний склад, що ще раз показує, що наші жінки можуть досягати великих висот, вони справді відважні й можуть робити те, що ніхто не очікував», — наголосила Кулеба.

У Сухопутних військах проходить службу понад 16 тисяч жінок

Із початку повномасштабного вторгнення до лав Збройних Сил України за власним бажанням призвали понад 11 тисяч жінок.

Нині в Сухопутних військах проходить службу понад 16 тисяч військовослужбовиць, у Повітряних Силах понад 7 тисяч,
у Військово-Морських Силах близько 2 тисяч, у Десантно-штурмових військах близько однієї тисячі, у Силах територіальної оборони понад 3 тисячі військовослужбовиць. Решта в інших складових сил оборони.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті