Головна Статті Суд скасував ухвалу про відсторонення Супрун

Суд скасував ухвалу про відсторонення Супрун

0
620

Суд дозволив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я, однак стало відомо про те, що проти неї хочуть відкрити нове кримінальне провадження за втручання у діяльність суду.

50% слідкували за розвитком подій.

У четвер, 14 лютого, Окружний адміністративний суд Києва скасував ухвалу про відсторонення Уляни Супрун від виконання обов’язків міністерки охорони здоров’я. Відповідне рішення оголосив суддя Сергій Каракашьян.

Це сталося після того, як 13 лютого уряд прийняв розпорядження, яке дозволило Супрун виконувати обов’язки очільниці МОЗ, зокрема, підписувати документи, що стосуються розподілу ліків і вакцин.

«Кабінет міністрів України фактично визнав наявність ознак протиправності, що були викладені в ухвалі про забезпечення позову, та своїм розпорядженням визнав обґрунтованість вжитих судом заходів, постановивши таке правове регулювання відносин щодо виконання Уляною Супрун обов’язків міністра охорони здоров’я, яке й відповідає чинному законодавству та меті прийняття ухвали про заходи забезпечення позову», – йдеться в ухвалі.

«Суд визнає, що наразі в межах досліджуваних обставин відсутні визначені КАС України підстави для вжиття заходів до забезпечення адміністративного позову, що визначені ухвалою 5 лютого 2019 року, тому вони підлягають скасуванню з ініціативи суду. Враховуючи викладене, суд ухвалив у задоволенні клопотань представників Кабміну та Уляни Супрун щодо скасування забезпечення позову відмовити, скасувати із власної ініціативи заходи забезпечення адміністративного позову, вжиті ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 5 лютого. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення», – наголосив суддя Сергій Каракашьян.

Таким чином було розблоковано роботу Міністерства охорони здоров’я України, адже за словами Уляни Супрун, впродовж останніх днів ніхто з посадовців міністерства не мав права підписувати накази щодо доставки ліків і вакцин в регіони, підписувати договори для закупівель медичних препаратів, а також направлення людей на лікування за кордоном. Міністерка неодноразово наголошувала, що це ставило під загрозу здоров’я та життя мільйонів людей, і було «нічим іншим як спробою підірвати національну безпеку».

У свою чергу, речник-суддя Окружного адміністративного суду Богдан Санін напередодні заявив, що представники Супрун зверталися до суду за відповідним роз’ясненням ухвали щодо забезпечення позову.

«Суд чітко й лаконічно зазначив обсяг повноважень, які вона має, і які вона не має. Було зазначено, що та ухвала поширюється виключно на дві підстави: це неможливість участі й представлення безпосередньо в Кабінеті міністрів під час проведення засідань, і друге – це визначення стратегічного напрямку міністерства. Весь інший обсяг повноважень, які були їй делеговані, як першому заступнику міністра, зберігається», – запевнив Санін.

Тим часом 13 лютого стало відомо, що Печерський районний суд Києва зобов’язав ДБР відкрити кримінальне провадження щодо Супрун за втручання у діяльність суду. Про це повідомила “Судово-юридична газета”.

“Печерський районний суд Києва своєю ухвалою зобов’язав уповноважених службових осіб Державного бюро розслідувань внести в ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 376 Кримінального кодексу України і почати досудове розслідування у відношенні в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що дана стаття Кримінального кодексу передбачає покарання за втручання у будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення. Частина 2 цієї статті передбачає ті ж дії, вчинені з використанням службового становища.

Нагадаємо, 5 лютого виконувачку обов’язків міністерки охорони здоров’я України Уляну Супрун відсторонили від виконання обов`язків ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва про забезпечення позову народного депутата Ігоря Мосійчука. Сам позов має бути розглянуто в суді 15 лютого. Мосійчук доводить, що Супрун не має компетенцій (повноважень) до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України.

Тим часом, адвокатка, медіаюристка «Платформи прав людини» Людмила Опришко в коментарі для 50% пояснила, чому ухвала про відсторонення Супрун є незаконною.

Підготувала Вікторія Кобиляцька, 50%

Фото: Макс Левін, LB.ua

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті