Головна Статті Світлана Тихановська: «Я готова стати національним лідером»

Світлана Тихановська: «Я готова стати національним лідером»

3
1,365

Опозиційна білоруська кандидатка у президенти Світлана Тихановська, яка після виборів перебуває у Литві, виступила з новим відеозверненням, в якому заявила про готовність стати національною лідеркою Білорусі. Про це повідомляє  Белсат .

«Я готова взяти на себе відповідальність і виступити національним лідером. З тим, щоб країна заспокоїлася і увійшла в нормальний ритм. Щоб ми звільнили всіх політв’язнів і в найкоротші терміни підготували законодавчу базу і умови для організації нових президентських виборів – реальних, чесних і прозорих виборів, які будуть беззастережно прийняті світовою спільнотою», – заявила вона.

Тихановська додала, що ілюзій щодо своєї політичної кар’єри ніколи не мала і не хотіла бути політикинею.

Читайте також: Жінки і протест в Білорусі: переживаючи ретравматизацію

«Але доля розпорядилася так, що я опинилася на самій передній лінії протистояння зі свавіллям і несправедливістю. Доля і ви, ви, які повірили в мене, які дали мені сили. І зараз кожну хвилину я захоплююся вашою мужністю, вашою самоорганізацією і тим, які ви всі сильні і світлі», – підкреслила вона.

Вона також звернулася до людей у формі, зазначивши, що «білоруси – це люди, які не сприймають насильства, вони щедрі і справедливі», і якщо силовики вирішать не виконувати злочинні накази, перейти на бік народу, то білоруси пробачать їм, підтримають і «в майбутньому не дорікнуть поганим словом».

«Найважливішим є незалежність Білорусі, вона – та константа яка не може бути втрачена ні за яких обставин», – сказала Тіхановська.

Раніше ЗМІ повідомили, що Тихановська, яка зараз перебуває у Литві, готує заяву про оголошення своєї перемоги на президентських виборах в Білорусі 9 серпня.

Представниця штабу Тихановської Анна Красуліна підтвердила:  «Відповідна заява зараз готується. Ми очікуємо, що Захід прийме вибір народу Білорусі і визнає перемогу Тихановської».

Читайте також: Білорусь: Тихановська не збирається визнавати офіційні результати виборів

За офіційними даними ЦВК Білорусі, на виборах 9 серпня Тихановська набрала 10,1% голосів виборців. Александр Лукашенко здобув 80,1% голосів.

У Білорусі тиждень тривають протести проти перемоги на виборах Александра Лукашенка. Євросоюз заявив, що не вважає чинними результати голосування через численні свідчення фальсифікацій. 

Як пише «Європейська правда», напередодні у Мінську на протести вийшли від 100 до 200 тисяч людей, мітинг вважається можливо найбільшим в історії незалежної Білорусі.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті